TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalėjimų departamentas pateikia savą įvykių Marijampolės pataisos namuose versiją

Grotos
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Grotos
Šaltinis: 15min
0
A A

Po šeštadienio įvykių Marijampolės pataisos namuose, Kalėjimų departamentas (KD) tik pirmadienį išplatino pranešimą spaudai, kuriame išdėstė savo įvykių versiją.

15min.lt skaitytojams pateikiame gautą pranešimą spaudai:

Šių metų rugsėjo 1 d. vakarą Marijampolės pataisos namuose tarp nuteistųjų kilo riaušės.

Vakarinio patikrinimo metu apie 21. 15 val. grupė nuteistųjų atsisakė vykdyti pataisos namų administracijos nurodymą rikiuotis vakariniam patikrinimui ir, panaudodami sportinį inventorių bei metalinių lovų konstrukcijas, išlaužę lokalinio sektoriaus vartus, bandė savavališkai patekti į kitą lokalinį sektorių bei sukelti muštynes su ten gyvenančiais nuteistaisiais.

Apie susidariusią situaciją įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas informavo pataisos namų direktorių bei organizavo Marijampolės pataisos namų Vidaus tvarkos užtikrinimo grupės ir laisvų nuo tarnybos pareigūnų iškvietimą į pataisos namus, kad būtų užtikrinta tvarka pataisos namuose. Apie 21.30 val. atvykęs į pataisos namų direktorius T. Klusevičius ir kiti pareigūnai bandė nuteistiesiems paaiškinti, kad jų veiksmai neteisėti ir nurodė grįžti į gyvenamas patalpas.

Įvertinus susidariusią situaciją buvo informuotas Kalėjimo departamento direktorius ir paprašyta Viešojo saugumo tarnybos pagalbos atkuriant įstaigos vidaus tvarką.

Apie 21.50 val. Marijampolės pataisos namų pareigūnų pajėgomis visi nuteistieji buvo grąžinti į jų gyvenamuosius sektorius, šių sektorių kiemuose priežiūrą vykdė papildomos įstaigos pareigūnų pajėgos.

Atvykus Kalėjimų departamento direktoriui ir šio departamento atstovams, bei Viešojo saugumo tarnybai buvo aptartas tolesnis veiksmų planas ir apie 23.30 val. buvo pradėtas visų nuteistųjų vardinis patikrinimas, daromos kratos siekiant paimti iš nuteistųjų draudžiamus daiktus ir priemones, kurių pagalba nuteistieji bandė prasiveržti į kitus lokalinius sektorius, buvo sulaikyti ir izoliuoti nuteistieji, kurie aktyviai dalyvavo bei kurstė kitus nuteistuosius nepaklusti teisėtiems administracijos nurodymams. Visos veiksmų plane numatytos priemonės buvo užbaigtos rugsėjo 2-osios dienos ryte.

Įvykusio incidento metu, vienas nuteistasis dėl sužalojimo buvo išvežtas į Kauno klinikas. Kitiems nuteistiesiems ambulatorinė pagalba buvo suteikta pataisos namuose.

Dėl šio fakto Marijampolės pataisos namų Vidaus tyrimų skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 283 str., kurį organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūra.

Marijampolės pataisos namuose nuteistųjų dienotvarkė bei įstaigos veikla vyksta įprasta tvarka, tačiau vykdoma didesnė įstaigos veiklos stebėsena.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min