Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalėjimų sistemoje bus išstatutinta apie 470 pareigybių

Remigijus Šimašius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Remigijus Šimašius
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministras nustatė aiškius kriterijus, pagal kuriuos nuosekliai pertvarkant Kalėjimų departamentą ir jam pavaldžias įstaigas, atsisakoma dalies statutinių pareigūnų. Tai leis šių įstaigų veiklą padaryti efektyvesne ir sutaupyti valstybės biudžeto lėšų.

Statutiniais pareigūnais Kalėjimų sistemoje turi būti tie asmenys, kurių darbas yra tiesiogiai susijęs su nuteistaisiais, kardomųjų priemonių taikymu, saugumo užtikrinimu naudojant fizinę jėgą. Šioms pareigoms eiti, pvz. prižiūrėtojo ar apsaugos darbuotojo, būtina atitikti sveikatos ir fizinio pasirengimo reikalavimus. Įvertinant tai, kad šių darbuotojų darbas susijęs su didesne fizine, psichine, emocine įtampa, valstybė jiems nustato ir didesnes socialines garantijas, teisę į ankstesnį pensinį amžių, didesnes garantijas susirgus ar susižalojus. Tačiau dalis darbuotojų šiuo metu tokį statusą taip pat turi, nors dirba įprastą administracinį darbą, pvz., buhalteriai, teisininkai, ūkvedžiai, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime spaudai.

Toks statusas kai kuriems darbuotojams tampa net ir trukdžiu tinkamai atlikti savo darbą. Tarkim šiandien Kalėjimų sistemoje socialiniai darbuotojai, kurie atsakingi už nuteistųjų perauklėjimą bei sėkmingą jų integraciją į visuomenę, taip pat yra statutiniai pareigūnai, kuriems šalia socialinio darbo tenka atlikti ir dalį apsaugininkų, prižiūrėtojų ar kitų funkcijų.

Vyriausybė Seimui jau buvo pateikusi siūlymą išstatutinimo imtis visose statutinėse tarnybose, tačiau Seimas įstatymo projektą grąžino tobulinti.

Kalėjimų sistemoje numatytas išstatutinimo mechanizmas buvo aptartas ir derintas su Kalėjimų sistemos darbuotojais, jam taip pat pritarė ir profsąjungų atstovai, kurie priešinasi šiuo metu dirbančių pareigūnų išstatutinimui.

Aiškiai atskirti, kurios pareigybės neturi būti statutinės, yra rekomendavusi ir Valstybės kontrolė.

Kalėjimų departamento skaičiavimais, ši pertvarka palies apie 470 pareigybių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min