Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 11d. 22:01

Kaliniai Marijampolėje negalėjo įsigyti net tualetinio popieriaus, nes pardavėjos – sulaikytos

Pravieniškių pataisos namai – atviroji kolonija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Parduotuvė pataisos namuose

Marijampolės pataisos namuose prieš keletą savaičių įvyko nutylėtas skandalas: už grotų įsikūrusios parduotuvės darbuotojos buvo sulaikytos, įtariant jas neteisėta veikla. Dėl šio įvykio kaliniai kurį laiką negalėjo įsigyti net būtiniausių prekių, o ir dabar ne visi spėja apsipirkti.

15min pasiekė Marijampolės nuteistųjų skundai, kad jie nuo gegužės 24 dienos negalėjo apsipirkti, parduotuvė staiga liovėsi dirbusi.

„Žmonės negalėjo apsipirkti, nusipirkti maisto ar net tų pačių higienos priemonių, tualetinio popieriaus“, – rašoma skunde.

Tarp kalinių ėmė sklandyti kalbos, kad dvi pardavėjos buvo sulaikytos ir išvežtos pareigūnų, nes jos galbūt buvo susijusios su narkotikų perdavimu į pataisos namus.

Kalėjimų departamentas patvirtino, kad toks įvykis išties nutiko, tačiau nedetalizavo, dėl ko pardavėjos sulaikytos.

Teisingumo ministerijos nuotr./Modernizuotas Marijampolės pataisos namų korpusas
Teisingumo ministerijos nuotr./Modernizuotas Marijampolės pataisos namų korpusas

„Marijampolės pataisos namuose apsipirkimo paslaugas teikianti įmonė kartu su Marijampolės pataisos namų administracija bendrai sprendė problemą dėl sklandaus parduotuvės darbo užtikrinimo, kuri iškilo dėl galimai neteisėtos parduotuvės darbuotojų veiklos.

Marijampolės pataisos namuose atliekamame ikiteisminiame tyrime gegužės 24 dieną prekių įsigijimo paslaugas teikiantiems darbuotojams buvo įteikti pranešimai apie įtarimą dėl galimai vykdytos nusikalstamos veikos. Šiems darbuotojams uždrausta patekti į įkalinimo įstaigos teritoriją“, – rašoma KD atsakyme.

15min žiniomis, pirmosiomis dienomis po sulaikymo parduotuvė išvis nedirbo, tad kaliniams nebuvo užtikrinta įstatyme numatyta teisė apsipirkti.

Parduotuvė vėl pradėjo dirbti, bet kaliniai niršta, nes naujosios pardavėjos nespėja aptarnauti visų klientų. Pasak kalinių, daugiau nei 100 žmonių neturėjo galimybės apsipirkti jau dvi savaites.

Užtikrinti sklandų darbą sudėtinga, anot kalinių, per dieną apsipirkti nori apie 300 nuteistųjų, o parduotuvė dirba vos keletą valandų.

Naujos įdarbintos pardavėjos nespėja – vieną kalinį aptarnauja apie 15 minučių. Problemą pripažįsta ir KD.

„Mūsų žiniomis, prekių įsigijimo paslaugas teikianti įmonė sprendė naujų darbuotojų paieškos problemą. Dėl šios priežasties laikinai buvo sutrikęs Marijampolės pataisos namuose veikiančios parduotuvės darbas.

Šiuo metu nuteistieji turi galimybę apsipirkti, tačiau jų aptarnavimas gali būti lėtesnis dėl naujai priimtų darbuotojų patirties įkalinimo įstaigoje veikiančioje parduotuvėje stokos. Tačiau abipusiu sutarimu siekiama kuo greičiau atkurti sklandų parduotuvės darbą“, – rašoma KD atsakyme.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:50
01:18
00:30

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min