Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaliniai sodininkauja, Kaune pristatytas projektas „Žalioji oazė“

Augalai tardymo izoliatoriuje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Augalai tardymo izoliatoriuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno tardymo izoliatoriuje pristatytas socialinis kalinių projektas „Žalioji oazė“, kurio dėka virš 300 šimtų nuteistųjų, visoje Lietuvoje, yra suteiktos galimybės auginti daržoves, vaisius ar net gėles.

Projekto pristatymo metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Aleksandro Stulginskio Universitetu (ASU), siekant gauti profesionalią pagalbą, įgyvendinant agrokultūrinę veiklą  įkalinimo įstaigose. 

„Žalioji oazė“  – tai nebe pirmus metus visose Lietuvos įkalinimo įstaigose vykstantis socialinis projektas, kurio tikslas yra skatinti teigiamus nuteistųjų ir suimtųjų asmenybės pokyčius per agrokultūrinę veiklą.  

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Sutarties pasirašymas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Sutarties pasirašymas

Lietuvos kalėjimų departamento vadovės Živilės Mikėnaitės teigimu ši agrokultūrinė veikla yra neformali švietimo priemonė, kuri padeda sukurti estetišką, humanišką aplinką įkalinimo įstaigoje.

„Siekiame išplėsti šią veiklą, suteikti didesnes galimybes kaliniams užsiimti agrokultūrine veikla ir taip skatinti prasmingą kalinių užimtumą atliekant bausmę bei gerinti psichologinį klimatą įkalinimo įstaigose“, – sakė Ž. Mikėnaitė.

Augalininkystė pažadina kūrybiškumą 

Nedideliame plote, žemių pripildytose padangose ir medinėse dėžėse  yra auginamos daržovės, vaisiai, gėlės. Kalinių užaugintas derlius yra marinuojamas, džiovinamas,  gaminamos arbatžolės, prieskoniai.  

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Gintautas Klimavičius
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Gintautas Klimavičius

„Šis projektas  yra socialinė reabilitacija kaliniams, nes kai žmogus kažką globoja, jis jaučiasi reikalingas. Kaliniams yra patariama, kokius augalus ir kur sodinti,  jie patys prižiūri, augina, laisto, tai ne tik suteikia pagrindines žinias apie augalininkystę, kurios vėliau sėkmingai gali būti pritaikytos už įkalinimo įstaigos ribų, bet ir pažadiną kūrybiškumą“, – teigia socialinio projekto „Žalioji oazė“ vadovas  Gintautas Klimavičius. 

Naudinga ir dabar ir ateityje

Pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Aleksandro Stulginskio universitetu, bus siekiama ugdyti kalinių žinias apie agrokultūrinę veiklą. ASU agronomijos fakulteto dekanas Viktoras Pranckietis mano, kad galima būtų rengti virtualias paskaitas tam, kad kaliniai galėtų stebėti, kokia veikla užsiima studentai. Diegti naujoves bei esant atitinkamos galimybėms rengti išvykas.

„Tai bus naudinga, nes dirbdamas su augalais žmogus tampa geresnis, o ateityje, palikus įkalinimo įstaigą, jis turės už ko kabintis“, – sakė dekanas.

„Užsiimti tokia veikla man smagu, užsiaugini ne tik sau, bet ir kitiems. Praėjusiais metais valgėm savo užaugintų pomidorų šiais metais, jau ragavome ridikėlių ir svogūnų laiškų – skanu. Aš niekada prieš tai nebuvau nieko auginęs, manau, tai padės išėjus į laisvę“, – sakė vienas iš tardymo izoliatoriuje kalinčių vyrų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min