Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalno lankytojams – vartų kliūtis

Gedimino pilies darbuotojai primena, kalnas vasarą prieinamas tik iki 21 val.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gedimino pilies darbuotojai primena, kalnas vasarą prieinamas tik iki 21 val.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Turistų ir miestiečių gausiai lankomo Gedimino kalno vartai šiltojo sezono metu užveriami 21 val., tačiau, ar tuo metu ant kalno nelieka žmonių, niekas netikrina. Sostinės gyventojai piktinasi tokia tvarka, nes esą užvėrus vartus tenka kabarotis per aštrią tvorą arba pagalbos kreiptis į specialiąsias tarnybas.

Vilnietis Nerijus Stimbirys „15min“ redakcijai pasakojo matęs, kaip per užrakintus Gedimino pilies vartus teko kabarotis kelioms poroms lankytojų, nusileidusių nuo kalno po 21 val.

„Gedimino bokšto vartai užrakinami be jokio perspėjimo ir nepažiūrint ar dar liko žmonių viršuje. Apie pilies uždarymą prieš penkiolika minučių galėtų pranešti per garsiakalbius ar sugalvoti kitą įspėjimo sistemą, nes situacija tampa kurioziška“, – pasakojo N.Stimbirys.

Šiltuoju sezono metu nuo gegužės 1-osios iki rugsėjo 30-osios Gedimino pilis atvira lankytojams nuo 10 iki 19 val. Pats kalnas žmonėms prieinamas iki 21 val., vėliau užrakinami į bokštą vedančio akmenimis grįsto kelio vartai.

Pataria būti atidesniems

„Apie pilies darbo laiką praneša ant paties kalno ir jo prieigose esančios informacinės lentelės. Jos yra gerai matomos, žmonės turėtų patys pasirūpinti ir laiku išeiti. Be to, daugelis į pilies kalną besibraunančių vėlesniu laiku, tikrai domisi ne istoriniu paveldu ar miesto vaizdais“, – sakė Gedimino pilies muziejaus vedėja Asta Daunoravičienė.

Pasak pašnekovės, žiemos metu vartus rakina muziejaus darbuotojai, todėl nusileisdami nuo kalno paragina žmones eiti kartu. Vasarą į pilį vedantį taką užrakina iš apačios atėjęs žmogus, todėl niekas nebetikrina, ar ant kalno neliko lankytojų.

„Mūsų darbas yra prižiūrėti ir išsaugoti istorinį paveldą. Žmonės yra sąmoningi ir turėtų suprasti, kad vartai tam ir yra, kad būtų užrakinti. Pastačius juos turime daug mažiau problemų su išgėrinėti ir šiukšlinti linkusiu jaunimu. Be to, ši problema buvo aktuali dar XIX a., kai pilis aptverta medine tvora“, – dėstė A.Daunoravičienė.

Užrakintiems neapdairiems lankytojams pilies vedėja siūlo skambinti į pačią Gedimino pilį – galbūt čia dar bus likę darbuotojų, kurie galės pagelbėti, arba specialiosioms tarnyboms, kurios padėtų perlipti tvorą ar kitaip išspręstų problemą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min