Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 21d. 22:09

Kaltu teismo pripažintas Vytautas Gapšys mokykloje buvo pirmūnas, o svaiginančią karjerą padarė už lojalumą Viktorui Uspaskichui

Vytautas Gapšys ir Viktoras Uspaskichas
BFL/Vygintas Skaraitis nuotr. / Vytautas Gapšys ir Viktoras Uspaskichas

„Juodosios buhalterijos“ byloje kaltu pripažinto Darbo partijos (leiboristų) vadovo Vytauto Gapšio mokytojai netiki, kad politikas galėjo sąmoningai nusikalsti. Jo buvę bendražygiai tvirtina, esą pirmūnas mokyklos suole šiaip nebuvo išskirtinis vaikinas, o svaiginančią karjerą padarė už besąlygišką lojalumą „darbiečių“ lyderiui Viktorui Uspaskichui.

„Kai tiek laiko praeina ir atsibundame, sakome, kas kaltas, kas ne… Netikiu ir nepasitikiu. Dievas žino, kas vyksta. Pagal Vytauto savybes, specialių, apgalvotų nusikaltimų jis neįvykdė“, – „Lietuvos ryto televizijos“ laidoje „24/7“ svarstė politiko lankytos Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis.

Besimokydamas V.Gapšys esą buvo pirmūnas ir eibių nekrėsdavo. Moksleiviui esą puikiai sekėsi visos disciplinos, aktyvumas įvairiose srityse jam padėjo ieškoti savęs. Buvusi biologijos mokytoja Nijolė Naujokienė prisiminė, kad jis žavėjosi šiuo dalyku, sykį per metus pasiruošė olimpiadai ir laimėjo.

„Moka išsikelti tikslus ir sistemingu darbu jų siekti. Užsispyrimas, sietinas su suvokimu, darbu ir atsakomybe“, – vardijo buvusi Kėdainių merė, dabar – vicemerė N.Naujokienė, pati priklausanti Darbo partijai.

Viktoras Muntianas apie Vytautą Gapšį: „Normalus vaikinas, niekuo ypatingai iš kitų neišsiskiriantis, kokių yra daug ir Kėdainiuose, ir visoje Lietuvoje.“

V.Uspaskicho ir jo įpėdinio partijos pirmininko poste keliai susikirto būtent šioje gimnazijoje. Verslininkas, dar tik būsimasis Seimo narys nuo 1996 m. rėmė „Atžalyno“ gimnazijos ekonominę klasę, kurioje mokėsi gabiausi moksleiviai, įskaitant ir V.Gapšį.

Vasaromis paaugliai pagal savo norus ir polinkius praktikuodavosi V.Uspaskicho koncerno „Vikonda“ įmonėse, jo kvietimu važiuodavo atostogauti į Palangą.

Šią klasę politikas globojo iki 2009-ųjų, kai buvo išrinktas į Europos Parlamentą.

DP įkūrėjui tai buvo puiki galimybė rasti gabių jaunuolių, kuriuos vėliau galėtų privilioti į politinę veiklą. Vėliau teisę baigęs V.Gapšys esą bene geriausiai atitiko lūkesčius.

Buvęs Seimo pirmininkas ir DP vicepirmininkas, vėliau apskritai palikęs šią partiją, Viktoras Muntianas prisiminė, kad jaunasis politikas buvo „normalus vaikinas, niekuo ypatingai iš kitų neišsiskiriantis, kokių yra daug ir Kėdainiuose, ir visoje Lietuvoje“.

Anot jo, DP struktūroje būtent lojalumas yra pagrindinė charakteristika, pagal kurią atrenkami kadrai.

DP labiau V.Uspaskichui atsidavusį žmogų už V.Gapšį, anot „Lietuvos ryto televizijos“, sunku rasti. Jau 2005 m. jis ėjo atsakingojo sekretoriaus pareigas, o po trejų metų buvo išrinktas į Seimą ir tapo opozicijos lyderiu.

Šiuo metu V.Gapšys yra antras žmogus Seime – parlamento vadovo pirmasis pavaduotojas. Nors po apkaltinamojo teismo nuosprendžio net koalicijos partneriai socialdemokratai paragino sustabdyti savo įgaliojimus, kol bus nagrinėjama apeliacija, „darbietis“ į tai numojo ranka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min