Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 19d. 07:32

Kalvarijoje – apsišaukėlis meras

Merui Jonui Ščeponiui išvykus atostogauti, Kalvarijos savivaldybės vadovu pasiskelbė visuomeninis jo pavaduotojas, įvairių protesto akcijų organizavimu pagarsėjęs Vytautas Šunskis.

Danų kiaulidžių komplekso inžinierius V.Šunskis Kalvarijos savivaldybei ėmėsi vadovauti pirmadienį. Jis pats mero kabinete pasirašė potvarkį, kuriuo paskyrė save savivaldybės vadovu, kol atostogaus J.Ščeponis.

Kaip LŽ aiškino V.Šunskis, taip pasielgti buvo būtina, nes išvykdamas atostogauti J.Ščeponis nepasirašė potvarkio, kuriuo mero pareigas eiti pavedama kuriam nors iš dviejų pavaduotojų. To nepadarė ir vasario pabaigoje posėdžiavusi savivaldybės taryba.

„Dvi savaites savivaldybė dirbo be mero. Ilgiau taip būti negalėjo, nes reikėjo šaukti tarybos posėdį“, – tikino V.Šunskis. Anot jo, vienas pagrindinių artimiausio tarybos posėdžio klausimų turėtų būti beveik 400 gyventojų reikalavimas nutraukti savivaldybės pasirašytą šilumos ūkio koncesijos sutartį.

Tačiau etatinis Kalvarijos savivaldybės mero pavaduotojas Vincas Plikaitis tvirtino, kad nėra jokios būtinybės šaukti skubų tarybos posėdį, o visi darbo klausimai sprendžiami įprasta tvarka. „Kai meras atostogauja, aš jį pavaduoju. Ir antspaudus aš turiu, o V.Šunskis – tik mero kabineto raktą“, – aiškino V.Plikaitis.

„Toks pavaduotojo pasiskyrimas meru prieštarauja bet kokiems įstatymams. Tai visiškas jų ignoravimas, todėl parengiau teikimą, kad potvarkis, kuriuo V.Šunskis paskyrė save meru, būtų panaikintas“, – LŽ teigė Vyriausybės atstovas Marijampolės apskrityje Paulius Uleckas. Pasak jo, pasirašydamas tokį potvarkį kiaulių komplekso inžinierius viršijo savo, kaip visuomeninio mero pavaduotojo, įgaliojimus.

LŽ kalbinti Kalvarijos savivaldybės administracijos darbuotojai atvirai kalbėjo įtariantys, kad savivaldybėje bręsta perversmas, nors J.Ščeponis meru dirba tik metus. „Politinio stabilumo nėra nuo pat rinkimų. Raskite kitą savivaldybę, kurioje per dvejus metus būtų pasikeitę tiek merų. Dabar dirba jau trečias“, – sakė jie. Žmonės prašė neminėti pavardžių, nes baiminosi netekti darbo.

Apie galimą politinį perversmą užsiminė ir vicemeras V.Plikaitis. Esą jis pastebėjęs, kaip dabartinės tarybos daugumos mero pavaduotoju išrinktas V.Šunskis mero kabinete kažką aptarinėja su opozicijos atstovais. „Tai nedraudžiama, bet ar etiška nesant vadovo lankytis jo kabinete, gal net naudotis šio kompiuteriu?“ – stebėjosi V.Plikaitis.

Tuo metu V.Šunskis LŽ tikino, kad įtarimai dėl galimo politinio perversmo tėra gandai.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min