Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 29d. 10:33

Kalvarijos meras rado atpirkimo ožį

Kalvarijos meras J. Ščeponis tikina bandęs derėtis su parapijos klebonu.
LŽ nuotr. / Kalvarijos meras J. Ščeponis tikina bandęs derėtis su parapijos klebonu.

Tariamas Kalvarijos mero Jono Ščeponio ir vietos klebono Raimundo Žukausko susitaikymas skaudžiai smogė antrą dešimtmetį veikiančiam „Titnago“ mėgėjų teatrui.

Kalvarijos taryba siekia pirma laiko nutraukti 2008-ųjų pradžioje penkeriems metams pasirašytą sutartį dėl Švč. Mergelės Marijos parapijos salės nuomos „Titnago“ teatrui. Taip savivaldybė esą siekia sutaupyti 48 tūkst. litų, skiriamų minėtos salės nuomai ir jos išlaikymui.

Kalvarijos meras J.Ščeponis tikino mėginęs derėtis su parapijos klebonu, tačiau šis apie galimybę sudaryti patalpų panaudos sutartį nė girdėti nenorėjo. Pats R.Žukauskas LŽ teigė apie valdininkų norą nutraukti iki 2011 metų galiojančią patalpų nuomos sutartį sužinojęs tik iš skelbimo savivaldybės internetinėje svetainėje. „Nesutinku sudaryti panaudos sutarties“, - vakar vykusiame tarybos posėdyje pareiškė klebonas, išgirdęs, jog vietos politikai jau nutarė nuomos sutartį pakeisti panaudos sutartimi.

LŽ kalbinti Kalvarijos gyventojai neslėpė, kad taryba taip pasielgė dėl klebono ir mero neseno konflikto. Tąkart užgesinti įsiplieskusias aistras pavyko tik Vilkaviškio vyskupui Rimantui Norvilai. Merui ir klebonui susitaikius bene kalčiausi liko incidentą paviešinę keli Kalvarijos tarybos nariai, tarp jų - ir „Titnago“ režisierius Kęstutis Krasnickas.

J.Ščeponis tokius įtarimus kategoriškai neigia. „Mūsų santykiai tikrai nepablogėjo, ir ne aš esu tokios optimizacijos iniciatorius“, - dievagojosi meras.

Kalvarijos kultūros centrui laikinai vadovaujanti Rasa Januškienė LŽ aiškino, kad politikams nesusitarus su parapijos salės savininkais nukentėtų ir taip jau skurdus Kalvarijos kultūrinis gyvenimas. Kultūros darbuotojams miesto centre esančios parapijos patalpos, kuriomis iki šiol naudojasi „Titnagas“, labai reikalingos. „Tai vienintelė vieta susirinkti žmonėms centrinėje miesto dalyje. Kultūros centras yra buvusiame kareivinių miestelyje, šalia Kalvarijos, todėl žmonėms, ypač pagyvenusiems, sunku ten ateiti. Mums kur kas paprasčiau organizuoti įvairius renginius šalia bažnyčios įsikūrusiame „Titnago“ teatre - juk dauguma žmonių gyvena būtent toje Kalvarijos dalyje“, - kalbėjo R.Januškienė.

„Titnago“ režisierius K.Krasnickas abejojo, ar teatrui išsikrausčius iš dabartinių patalpų į kareivinių miestelį jo veikla būtų sėkminga. Parapijos sale naudojasi ne tik „Titnagas“, čia repetuoja ir vaikų teatras, tremtinių choras. „Vis dar tikiu, kad mūsų politikams pavyks susitarti su dvasininkais“, - vylėsi K.Krasnickas.
 

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:29
26:48
01:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min