Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 6d. 06:30

Kalvarijų turgaus nuomos konkursas sustabdytas

Kalvarijų turgaus nuomos konkursas įstrigo mažiausia mėnesiui.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kalvarijų turgaus nuomos konkursas įstrigo mažiausia mėnesiui.

Vilniaus apygardos administracinis teismas sustabdė Vilniaus miesto tarybos sprendimą dėl Kalvarijų turgaus nuomos konkurso.

Kreipdamasi į teismą turgaus prekeiviams atstovaujanti asociacija „Kalvarijų turgus visiems“ ir profesinė sąjunga „Mūsų reikalas“ teigė, kad buvo pažeistas viešasis interesas, kurį savivaldybė turėtų ginti. Savivaldybė sprendimą apskundė ir tikisi palankaus aukštesnės instancijos teismo sprendimo.

Kalbėdamas apie sustabdytą Kalvarijų turgaus nuomos konkursą vicemeras Gintautas Babravičius atvirai piktinosi: „Piktavaliai žmonės kreipėsi į teismą prašydami šį konkursą stabdyti ir teismas pritaikė laikinąsias priemones, tai yra sustabdė miesto tarybos sprendimo dėl konkurso vykdymą. Bet savivaldybė kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą prašydama šį sprendimą panaikinti ir leisti tęsti konkursą. Neabejoju, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priims mums palankų sprendimą.“ Teismo posėdis numatomas rugsėjo pradžioje, tad vicemeras apgailestavo, kad bus prarastas mėnuo, per kurį konkursas jau galėtų būti beveik baigtas.

Asociacijos „Kalvarijų turgus visiems“ atstovė Nijolė Prišmontienė teigė, kad kreipdamiesi į teismą jie akcentavo tai, jog pažeistas viešasis interesas, nes ruošdami konkurso sąlygas savivaldybės atstovai nesitarė su prekeiviais, nepaisė jų nuomonės. „Mes esame pasiruošę kalbėtis, bet norime gauti daugiau informacijos, norime, kad sąlygos būtų palankesnės turguje dirbantiems žmonėms, o ne skirtos konkrečiam nuomininkui“, – sakė N.Prišmontienė.

„15min“ primena, kad birželio 30-ąją Vilniaus miesto taryba priėmė sprendimą skelbti konkursą ir išnuomoti Kalvarijų turgų 25 metams. Nuomininkas privalėtų rekonstruoti turgavietę jos neuždarydamas, tam skirti ne mažiau nei 25 mln. Lt. Numatoma, kad per metus nuomininkas savivaldybei mokės 1 mln. Lt nuomos mokesčio, šiuo metu turgavietė surenka apie 0,5 mln. Lt. Nuolat akcentuojama ir tai, kad Kalvarijų turguje prekiaujama kontrabandinėmis prekėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min