Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalvarijų turgavietėje vietoje rekonstrukcijos dygsta seni metaliniai kioskai, administracija pokyčius žada pavasarį

Kalvarijų turgus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kalvarijų turgus
Šaltinis: 15min
0
A A

Kalvarijų turgaus kaimynystėje gyvenantys vilniečiai piktinasi: jų manymu, turgavietė nerekonstruojama, kaip žadėta ją išnuomojant, o verčiama metalo laužo sąvartynu. Turgavietės administracija tikina, kad metaliniai kioskai stovės turgaus teritorijoje tik laikinai, pavasarį juos pakeis nauji ir modernūs statiniai.

„Gyvenu Vilniuje, Rinktinės gatvėje, priešais Kalvarijų turgų. Pastarąjį mėnesį stebiu pro langą neįtikėtinus vaizdus: ir šiaip ne itin gerai atrodantis Kalvarijų turgus virsta metalo laužo sąvartynu. Kasdien čia atvežami seni surūdiję metaliniai garažai, įvairių dydžių ir formų, skirtingo supuvimo lygio. Daugelis jų tuoj pat pradedami remontuoti, kiti šiaip stovi uždaryti, geresnės būklės garažėliuose jau triūsia pardavėjai“, – tokį laišką 15min.lt redakcijai parašė vilnietė Zita.

Piktinasi sąvartynu

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kalvarijų turgus
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kalvarijų turgus

Moteris tvirtina nesuprantanti, kodėl vietoj žadėtosios rekonstrukcijos, kuria kaimynai itin džiaugėsi, į turgavietę iš viso miesto vežami surūdiję garažai. „Na, nežinau ar galima būtų tai vadinti Kalvarijų turgaus rekonstrukcija. Tai tiesiog atsikratymas senomis stambiomis šiukšlėmis, kurių, matyt, jau net nebesuperka niekur arba gal tiesiog nėra jų kur padėti. Tai gal geriau supjaustyti ir kaip nors utilizuoti? Ar Kalvarijų turgus ir yra ta vieta, kur superkamas metalo laužas? Nejaugi meras nemato, kad Vilniaus miesto savivaldybės pašonėje, praktiškai miesto centre yra įrengtas senų griozdų sąvartynas?“ – piktinosi Zita.

Šalia turgaus gyvenanti vilnietė stebėjosi, negi sostinės savivaldybė negalėtų įsikišti ir galbūt savo lėšomis pagelbėti, kad būtų statomi bent jau naujesni kioskai prekeiviams. Kadangi dabar „Kalvarijų turgaus vietoje yra išplėstas liūdnai pagarsėjęs Vilniaus lūšnynų rajonas „Šanchajus“. „Pasigendame civilizacijos...“ – rašo vilnietė.

Metaliniai kioskai – laikini

Nežinau ar galima būtų tai vadinti Kalvarijų turgaus rekonstrukcija. Tai tiesiog atsikratymas senomis stambiomis šiukšlėmis, – piktinosi Zita.

Kalvarijų turgų valdančios „Kalvarijų turgaus valdymo grupės“ (KTVG) vadovai yra kitokios nuomonės. KTVG direktoriaus pavaduota Ingrida Talžūnienė 15min.lt tvirtino, kad į turgavietę vežami ne metaliniai garažai, o kioskai. Tiesa, ji neneigė, jog pastarieji seni, tačiau esą jie stovės tik laikinai – iki pavasario. Ir tik tam, kad prekybininkams žiemą būtų patogiau dirbti.

„Kioskai vežami trumpam laikui, kad prekybininkai žiemą turėtų kur prekiauti, nes lauke šalta. Kadangi ateityje planuojama rekonstrukcija ir jau kovo mėnesį prasidės statybos, naujus statyti nėra logiška, tai būtų netikslingos investicijos. Todėl mes leidžiame pasistatyti senus kioskus, kurie rekonstrukcijos metu bus kilnojami, tai irgi bus patogu“, – aiškino I.Talžūnienė.

Pastačius kioskus bus patogu ir registruoti prekybininkus, kad būtų aišku, kiek darbo vietų reikės įrengti rekonstrukcijos metu, kai turgavietė nebus uždaroma, tačiau pardavėjų darbo vietas teks kilnoti. O jeigu jie prekiauja palapinėse, sunku kontroliuoti tikslų prekybos vietų skaičių.

„Kad būtų daugiau tvarkos, patogumo ir aiškumo visiems, tiek prekybininkams, tiek pirkėjams, tiek vystytojams, mes sutikome laikinai pastatyti metalinius kioskus. Jie seni, bet kiek įmanoma juos sutvarkome. Prekybininkai yra patenkinti, bet ateityje šių kioskų tikrai neliks. O ateitis nėra tolima – kovo mėnuo“, – teigė KTVG direktoriaus pavaduotoja.

Kovo mėnesį pradėjus rekonstrukciją bus tvarkoma teritorija, statomi nauji paviljonai, o senųjų kioskų jau tikrai nebeliks. Anot I.Talžūnienės, šiuo metu prekybininkai patenkinti kioskais, kadangi prekiaujant palapinėse jiems tekdavo kasdien atsivežti prekes, jas iškrauti, pastatyti palapinę, o vakare išvežti. Tad kaštai būdavo kur kas didesni, negu turint pastovų kioską.

Kalvarijų turgavietė 2011 metais po ilgų diskusijų, prekybininkų protesto akcijų ir nepasitenkinimo šiuo procesu buvo išnuomota 25 metams. Per šį laiką KTVG įsipareigojo į objektą investuoti 25 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min