Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalvarijų turgavietės prekybininkai miesto valdžią kaltina dėl slaptų planų

Kalvarijų turgavietė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalvarijų turgavietė
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus Kalvarijų turgavietės prekybininkai miesto valdžią kaltina slaptai rengiant prekyvietės pertvarkos planus ir baiminasi likti be darbo vietų.

Miesto valdžia ramina, kad nuomodama turgavietę privačiam investuotojui atsižvelgs ir į prekiautojų interesus, pranešė LTV „Panorama“.

Turgaus prekiautojai teigia, esą turgų perėmus privačiam investuotojui, didės nuomos mokesčiai, ir sunkmečiu vos galą su galu besuduriantis verslas vargu ar išsilaikys. Kaip pavyzdį jie nurodo privačių savininkų valdomą rekonstruotą Halės turgų, kuriame esą smulkieji verslininkai yra tapę naujo stogo įkaitais.

Nuomos mokesčiai darosi nepakeliami, negali būti net kalbos apie kažkokį verslą ir pelną, žmonės tiktai dirba dėl to, kad galėtų susimokėti nuomos mokestį,teigė asociacijos „Kalvarijų turgus visiems“ direktorius Martynas Piečia.

„Galite paklausti ten prekiaujančių žmonių. Nuomos mokesčiai darosi nepakeliami, negali būti net kalbos apie kažkokį verslą ir pelną, žmonės tiktai dirba dėl to, kad galėtų susimokėti nuomos mokestį“, – teigė asociacijos „Kalvarijų turgus visiems“ direktorius Martynas Piečia.

Beveik du tūkstančius turgaus prekeivių vienijanti asociacija tikina norinti, kad istorinė miesto turgavietė išlaikytų tradicinį savo įvaizdį.

„Mes jau pristatėm Lietuvoj prekybos centrų, visko, bet mūsų esmė išlaikyti senovinį turgų, liaudies turgų ir mes to reikalaujam“, – kalbėjo asociacijos valdybos narė Danutė Aksomaitienė.


Sostinės valdžia neslepia ketinanti Kalvarijų turgavietę išnuomoti, kad atėjęs privatus šeimininkas sutvarkytų šią, jau senokai rekonstrukcijos laukiančią, prekyvietę. Tačiau nuomos sąlygas pirmiausia žada suderinti savivaldybėje, o tik po to kalbėtis su turguje dirbančiais verslininkais.

„Pagrindinė savivaldybės nuostata yra išlaikyti Kalvarijų turgavietės funkciją ir pakelti ją į aukštesnį kokybės lygį. Kitų minčių nėra. Dabar ruošiami Kalvarijų turgavietės nuomos konkurso nuostatai. Juos pasitvirtinus ir išdiskutavus savivaldybės erdvėje, bus kviečiamos į diskusiją asociacijos, kurios yra susijusios su turgaviete, ir kreipsim dėmesį į jų pastabas“, – tvirtino Vilniaus miesto mero patarėjas privatizacijos klausimams Kęstutis Binkauskas.

Pasak jo, Kalvarijų turgavietė yra saugomas kultūros paveldo objektas ir po pertvarkymų tikrai liks panaši į dabartinę. Nuomos konkurso sąlygos turėtų būti parengtos maždaug per metus, o tvarkomas turgus bus palaipsniui, netrukdant prekybai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min