Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalvarijų turgus pasiilgo policijos dėmesio

Kalvarijų turguje tvarkos mažai.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kalvarijų turguje tvarkos mažai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Priekaištų dėl turguje klestinčio šešėlinio verslo ir kontrabandos nuolat sulaukianti Kalvarijų turgavietės administracija pirštu baksnoja į teisėsaugos pareigūnus. Esą šie vangiai reaguoja į iškvietimus. Net ir tada, kai iš po skverno prekiaujantis pilietis, pagaunamas už rankos.

Kaltinimų neapsikenčianti turgaus administracija ginasi pati viena negalinti įveikti kontrabandos. O nelegalių prekeivių esą vis daugėja.

Per sudėtingos schemos?

„Nesulaukiame teisėsaugos institucijų pagalbos. Jie kažką kuria, kažkokias sudėtingas schemas, tiria kažką, bet iš to sudėtingumo išeina, kad čia tik daugėja nelegalių prekeivių. Gal jie kažką labai moksliškai daro, o rezultatas toks, kad pilna čigonių ir pan.“, – piktinosi UAB „Kalvarijų turgus“ direktorius Gediminas Čaikauskas.

Anot direktoriaus, turgaus administracija pati tokių problemų negali išspręsti, nors jas ir mato.

„Juk negalime varyti iš turgaus žmonių pagal jų tautybę. Norime atkreipti dėmesį, rašome raštus, bet policija atsako labai formaliai. Nuolat apeliuojama, kad čia labai didelė kontrabanda ir t.t., kone visų Lietuvos nelaimių priežastis tas Kalvarijų turgus, tai kodėl bent paprasto patrulio su uniforma čia nepastačius? Policija turguje labai retai ir nenoriai pasirodo“, – stebėjosi G.Čaikauskas.

Taboras keliasi į turgų

Anot Kalvarijų turgaus direktoriaus pavaduotojos Liudos Nijolės Prišmontienės, administracija bandė pati kontroliuoti situaciją ir nuo 8 val. ryto budėjo prie įėjimo į turgavietę, stebėjo įtartinus prekeivius.

Tačiau rezultatų tai neatnešė, kadangi administracijos kolektyvas nėra didelis, o turgaus teritorija – net 3 hektarai, čia prekiauja apie 2 tūkst. prekeivių, ateina daugybė pirkėjų. Įtarimą keliantys asmenys tiesiog trumpam pasislėpdavo, o vėliau vėl tęsdavo savo nelegalią veiklą.

„Norėtume daugiau policijos matyti, nes tuoj visas taboras persikels į Kalvarijų turgų. Gal ten daugiau tvarkos įvedė? Čigonų dabar labai pagausėjo. Tenka vos ne kas antrą dieną skambinti, kviesti policijos pareigūnus, bet jie nelabai reaguoja, nenoriai važiuoja. Nusprendėme net pildyti žurnalą, kad būtų matoma, kiek kartų skambinta ir kviesta pagalba, o kiek kartų pareigūnai buvo atvažiavę“, – sakė L.N.Prišmontienė.

Baudos – šimtai tūkstančių

Tačiau policijos pareigūnai bet kokius kaltinimus griežtai atmeta. Anot sostinės Pirmojo policijos komisariato, kurio kontroliuojamoje teritorijoje ir yra Kalvarijų turgus, viršininko Gintaro Barzduko, pareigūnai nuolat lankosi turgavietėje ir jos prieigose. Tą rodo išaiškintų pažeidimų skaičius.

„Per pirmąjį šių metų pusmetį pareigūnai išaiškino 66 pažeidimus dėl akcizais apmokestintų prekių neteisėtos apyvartos komisariato prižiūrimoje teritorijoje. Didžioji dalis jų buvo išaiškinta Kalvarijų turgavietės prieigose arba pačioje turgavietėje. Paimta daugiau nei 4 tūkst. pakelių cigarečių, kaltiems asmenims buvo paskirta per 400 tūkst. Lt baudų. Turime tokių rekordininkų, kuriems yra paskirta po 50–70 tūkst. Lt baudų“, – tvirtino G.Barzdukas.

„Sveikinu jų darbą“

Paklaustas, kaip vertina turgaus administracijos priekaištus, kad policija turgavietę aplenkia, Pirmojo komisariato viršininkas teigė, kad tai, esą jų asmeninė nuomonė. „Mes dirbame savo darbą dėl akcizais apmokestintų prekių neteisėtos apyvartos. Į kiekvieną pranešimą, kuris registruojamas Bendruoju pagalbos telefonu 112 ar kitais kanalais, reaguojama taip, kaip priklauso“, – teigė G.Barzdukas.

Anot pareigūno, policininkai vykdo tiek viešas, tiek neviešas akcijas ir tikrai pasiekia rezultatų. „Jeigu ir turgaus administracija dar kovoja, tai jie irgi šaunuoliai, aš sveikinu jų darbą“, – komisariato vadovo balse nuskambėjo ironija.

Vyksta konkursas

Prieš daugiau nei metus, pradėjus svarstyti apie Kalvarijų turgaus nuomą, prabilta ir apie tai, kad būtina pažaboti čia klestinčią kontrabandą.

Tačiau Kalvarijų turgaus nuomos konkursas kelis kartus buvo atšauktas, kadangi tam itin priešinosi turgaus prekeiviai, surengę ne vieną protesto akciją prie sostinės savivaldybės ir pačioje savivaldybės tarybos salėje.

Pasikeitus sostinės valdžiai, prekeivių pasipriešinimas nurimo ir nuomos konkursas vis dėlto buvo paskelbtas.

Konkurso nugalėtojas turėtų paaiškėti rugsėjo pradžioje. Planuojama, kad jis per trejus metus rekonstruos turgavietę, į rekonstrukciją investuodamas ne mažiau 25 mln. Lt. Negana to, per visą nuomos laikotarpį kasmet jis mokės mažiausiai 1 mln. Lt nuomos mokestį.

Rekonstrukcija turės būti atlikta etapais, kad turgavietė nebūtų visai uždaryta ir joje nuolat vyktų prekyba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min