Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 6d. 14:05

Kalvarijų turgus – sąmokslo teorijų sūkuryje

Kalvarijų turgavietė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalvarijų turgavietė

Vilniuje nerimsta aistros dėl Kalvarijų turgaus. Miesto tarybos opozicijoje esantys „tvarkiečiai“ tikina, kad turgus jau mėnesį specialiai stekenamas, iš prekeivių nerenkamas mokestis. Aiškinama, kad įrodžius, jog turgus nepelningas, jau rugsėjį ketinama bandyti jį privatizuoti.

Kalvarijų turgus, nors ir atskirtas nuo liūdnai pagarsėjusio „Šnipiškių ūkio“, toliau verčia politikus prakaituoti ir žarstytis kaltinimais. Turgavietės prekeivių mitingai pakurstė kalbas apie objekto privatizavimą.

„Nueikite į turgų ir paklauskite. Iš 2 tūkst. prekeivių kokie 200 nebijos kalbėti ir pasakys, kad mokestis pastaruoju metu renkamas praleidžiant kai kurias palapines, o vietoj 16 litų iš prekeivių prašoma tik aštuonių", – tikino „tvarkietis“ Gediminas Rudžionis.Turgų atskirti buvo delsiama ilgą laiką. J.Imbrasas, būdamas meras, vis atidėliojo svarstymą, nors tuo metu grobstytos lėšos, – sakė G.Babravičius.

Anot jo, tokiais metodais siekiama piktybiškai surinkti kuo mažiau pinigų ir viešai parodyti, kad turgus nepelningas, o tada jį privatizuoti.

„Mano žiniomis, jau rugsėjo 9-ąją, per pirmą posėdį po atostogų, miesto taryba gali svarstyti Kalvarijų turgaus privatizavimo klausimą“, – sakė G.Rudžionis.

Partijos bičiuliui antrino iš Europos Parlamento į Vilnių grįžęs buvęs sostinės meras Juozas Imbrasas.

„Turguje atsirado tiek direktorių, kiek anksčiau nebuvo. Jų alga – 7 tūkst. litų popieriuje. Tai iš kur turgus gaus pelno? Juokinga. Matyt, kažkas jau trina rankeles, tikėdamasis nusipirkti turgų“, – pasakojo J.Imbrasas.

Vadina fantazijomis

Miesto valdantieji opozicijos pareiškimus atvirai vadina melu ir tikina, kad dėl turgavietės apskritai gali būti pradėtos bylos, su kuriomis susijęs J.Imbrasas.

„Turgų atskirti buvo delsiama ilgą laiką. J.Imbrasas, būdamas meras, vis atidėliojo svarstymą, nors tuo metu grobstytos lėšos. Už neveiksnumą pačiam buvusiam merui gali būti inicijuota byla“, – sakė vicemeras Gintautas Babravičius.

Politikas pabrėžė, kad apie turgaus privatizaciją negali būti nė kalbos. „Gali būti kalba apie verslo ir savivaldybės bendradarbiavimą renovuojant turgų, tačiau galiu atsakingai pareikšti, kad turgus parduotas nebus. O jei kieno nors galvoje mezgasi kažkokios sąmokslo teorijos, tai čia jau jų problemos“, – sakė G.Babravičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min