Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 7d. 07:35

Sudaryti šių metų šauktinių sąrašai

2016 metų šaukimo į privalomąją karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūra
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / 2016 metų šaukimo į privalomąją karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūra
Ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) sudaryti šių metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai.

Į juos pateko 19–26 metų karo prievolininkai. Kaip ir pernai sąrašai pagal regionus sudaromi naudojant kompiuterinę programą.

Siekiant užtikrinti, kad atrankos procedūra vyktų skaidriai ir objektyviai procesą stebėjo ir dešimt visuomenės atstovų, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Sudaryti šaukimo sąrašai per dvi darbo dienas, tai yra pirmadienį, sausio 11 dieną, bus paskelbti interneto svetainėje http://sauktiniai.kam.lt .

Anot KAM, į šaukimo sąrašus įtraukti 1990 – 1996 metais gimę vaikinai, kuriems pagal Krašto apsaugos ministerijos turimus duomenis, karo prievolė nėra atidėta. Tokių vaikinų yra apie 100 tūkstančių.

Sudarius sąrašus šaukimo nurodymai į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą karo prievolininkams bus pradėti siųsti registruotu paštu sausio 11 dieną. 

Skirtingai nei pernai, šaukimo nurodymai šiemet bus siunčiami ne iš karto visiems į sąrašus patekusiems jaunuoliams, o dalimis, priklausomai nuo tarnybos pradžios laiko. Taip siekiama tolygiai išskirstyti karo medicinos komisijų darbo krūvį ir pirmiausiai patikrinimo procedūras vykdyti su tais jaunuoliais, kurie pareikš norą tarnybą atlikti savo noru.

Kaip ir pernai, šiemet atlikti privalomąją karo tarnybą bus pakviesti 3 tūkst. jaunuolių. 

Pirmieji šauktiniai tarnybą pradės balandžio 4 dieną, paskutinieji – spalį.

Savanoriškai atlikti tarnybą kviečiami 18–38 metų vaikinai ir merginos. Sausio 5-osios duomenimis, savanoriškai tarnybą atlikti prašymus buvo pateikę 459 Lietuvos piliečiai. Po sausio 7 dienos, kai bus sudaryti šaukimo sąrašai, savo noru tarnybai atlikti registruotis toliau galės tie jaunuoliai, kurie nebus patekę į 2016 metų šaukimo sąrašus.

Pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą planą, pirmieji šauktiniai tarnybą pradės balandžio 4 dieną, paskutinieji – spalį.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino pernai kovą. Tai padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsme. Grąžinus šauktinių tarnybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min