Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 12d. 10:00

Kam neatsiskaitytinai skiriamus pinigus leidžia Nausėdos, nedetalizuojama

Diana Nausedienė ir Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Diana Nausedienė ir Gitanas Nausėda

Nuo prezidento Gitano Nausėdos kadencijos pradžios liepos mėnesį Prezidento kanceliarija reprezentacijai išleido beveik 60 tūkst. eurų. Apie tai, kam kas mėnesį neatsiskaitytinai mokamas lėšas naudoja šalies vadovas ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė, nedaugžodžiaujama.

Įstatymas numato, kad yra padengiamos prezidento ir jo sutuoktinio atstovavimo šalies viduje bei lankantis užsienio valstybėse patiriamos išlaidos. Pagal tarptautinę diplomatinę praktiką, už jas reikia atsiskaityti.

Pasak G.Nausėdos atstovo žiniasklaidai Antano Bubnelio, iki rugsėjo pabaigos Prezidento kanceliarija reprezentacijai buvo išleidusi 59,6 tūkst. eurų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Diana Nausėdienė ir Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Diana Nausėdienė ir Gitanas Nausėda

Jo teigimu, maždaug pusę šios sumos sudarė maitinimo ir meninės dalies išlaidos inauguracijos metu.

„Likusi dalis – oficialioms dovanoms prezidento vizitų užsienyje metu bei Lietuvoje viešėjusiems kitų šalių vadovams. Reprezentacinės išlaidos Lietuvoje naudotos ir oficialiems pietums bei vakarienėms priimant delegacijas“, – aiškino A.Bubnelis.

Reprezentacinės išlaidos Lietuvoje naudotos ir oficialiems pietums bei vakarienėms priimant delegacijas.

Lėšos skiriamos ir neatsiskaitytinai

Tarp prezidentui bei jo sutuoktinei skiriamo valstybinio aprūpinimo – ir reprezentacijai neatsiskaitytinai kas mėnesį mokamos lėšos.

Tarp prezidentui bei jo sutuoktinei skiriamo valstybinio aprūpinimo – ir reprezentacijai neatsiskaitytinai kas mėnesį mokamos lėšos.

Prezidentui tam skiriama 19,39 proc. jo atlyginimo. Šiuo metu šalies vadovo mėnesinis atlyginimas neatskaičius mokesčių – 9515 eurų.

Todėl neatsiskaitytinai atstovavimui šalies viduje ir lankantis užsienio valstybėse G.Nausėdai per mėnesį skiriama maždaug 1845 eurai.

Socialinių tinklų nuotr./Gitanas Nausėda, Donaldas Trumpas, Melania Trump, Diana Nausėdienė
Socialinių tinklų nuotr./Gitanas Nausėda, Donaldas Trumpas, Melania Trump, Diana Nausėdienė

Šalies vadovo sutuoktiniui, kaip numato įstatymas, reprezentacinėms išlaidoms mokama 11,64 proc. prezidento atlyginimo siekianti išmoka. D.Nausėdienei kas mėnesį išmokama apie 1107 eurus.

„Neatsiskaitytinai prezidentui ir pirmajai poniai skiriamos lėšos yra naudojamos siekiant užtikrinti tinkamą reprezentavimą ir atitikimą oficialių renginių protokolo reikalavimams“, – aiškino A.Bubnelis.

Neatsiskaitytinai prezidentui ir pirmajai poniai skiriamos lėšos yra naudojamos siekiant užtikrinti tinkamą reprezentavimą ir atitikimą oficialių renginių protokolo reikalavimams.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min