Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KAM nebevykdys sandorių su finansinėmis machinacijomis įtariamu Afganistano banku

Krašto apsaugos ministerija
Dainiaus Labučio/ Scanpix nuotr. / Krašto apsaugos ministerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministerija (KAM) priėmė sprendimą nebevykdyti finansinių sandorių per Afganistano banką DBA (Development Bank of Afghanistan), turintį problemų su Afganistano teisėtvarkos institucijomis ir įtariamą finansinių dokumentų klastojimu.

Galimai neskaidri ir neteisėta DBA banko ir su juo susijusių vietinių įmonių veikla buvo pastebėta praėjusių metų pabaigoje. Banką ir įmones atlikti darbus Lietuvos vadovaujamai Goro provincijos atkūrimo grupei buvo atrinkusi Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyba. Su DBA banku buvo dirbama nuo 2007 metų rudens, teigiama KAM pranešime spaudai.

Siekiant apsaugoti Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės misijai Afganistane skiriamas lėšas, nuspręsta naujų sandorių su pasitikėjimą praradusiomis Afganistane veikiančiomis įmonėmis nesudarinėti ir nepratęsti 2008 metais sudarytų sutarčių. Tolesni veiksmai bus priimti, kai Lietuvos kariuomenės Vidaus audito departamentas baigs auditą ir pateiks patikrinimo išvadas.

Krašto apsaugos ministerijos Generalinei inspekcijai pavesta atlikti tarnybinį patikrinimą dėl kai kurių Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos pareigūnų veiklos, įskaitant ir Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo galimus pažeidimus.

Tęsdama misijos Afganistane vykdymą Lietuvos kariuomenė šiuo metu naudojasi kito Afganistano banko paslaugomis.

Lietuvos tarptautinis įsipareigojimas kartu su kitomis NATO šalimis dalyvauti misijoje Afganistane ir Goro provincijos atkūrimo darbe yra ne tik viena iš svarbiausių užsienio politikos krypčių, bet ir didelių finansinių išteklių reikalaujantis projektas, todėl krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė įsitikinusi, kad šioje srityje itin svarbus skaidrumas ir profesionalumas siekiant vykdomos veiklos efektyvumo.

Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG) pradėjo veikti 2005 metų birželio mėnesį. Pagrindinės grupės užduotys – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – NATO tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti bendra civilinė ir karinė misija.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min