TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

KAM nori atsisakyti didžiosios dalies tarnybinių butų

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Gintaras Valentukevičius
Alfredo Pliadžio nuotr. / Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Gintaras Valentukevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministerija (KAM) siūlo atsisakyti ilgalaikio karių aprūpinimo tarnybiniais butais, taip turimų butų skaičių sumažindama nuo 363 iki 62.

Ministerija parengė ir suinteresuotoms institucijoms pateikė derinti Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma peržiūrėti karių aprūpinimo tarnybiniu butu sąlygas.

„Šias pataisas inicijuojame siekdami racionaliau naudoti Krašto apsaugos sistemos tarnybinių butų fondą. Pasisakydami už tarnybinių butų atsisakymą, nuosekliai juos kelinti metai perduodame Valstybės turto fondui, Turto bankui ir kitoms institucijoms. Naujosios įstatymo pataisos leis žymiai sumažinti tarnybinių butų skaičių – planuojame, kad vietoj dabar turimų 363 butų liks 62“, – KAM išplatintame pranešime cituojama krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Pagal dabar galiojančią tvarką kariui, neturinčiam tarnybos vietovėje gyvenamojo būsto, tarnybinis butas gali būti suteiktas jo tarnybos toje vietovėje laikotarpiui. Seimui patvirtinus Krašto apsaugos ministerijos siūlomas įstatymo pataisas, tarnybinis butas galėtų būti suteiktas kariui, perkeltam į kitą tarnybos vietovę, kurioje jis neturi gyvenamojo būsto, ne ilgesniam kaip trijų mėnesių laikotarpiui – t.y. įsikūrimo naujoje tarnybos vietoje laikotarpiui.

Pasak pranešimo, tikimasi, kad naujoji tvarka, kai butai bus suteikiami tik įsikūrimo naujoje tarnybos vietoje laikotarpiui, padės išvengti situacijų, kai asmenys piktnaudžiauja jiems suteikta teise naudotis tarnybiniu butu ir iš jo neišsikelia, nors teisinio pagrindo ten gyventi nebeturi – yra išėję į atsargą, nutraukę tarnybos santykius su krašto apsaugos sistema.

Tarnybine gyvenamąja patalpa neaprūpintiems profesinės karo tarnybos kariams yra mokami butpinigiai. Kaip teigia ministerija, kariai yra nuolat rotuojami, todėl butpinigiai yra labai svarbūs padėti jiems spręsti gyvenamosios vietos problemas.

Kariuomenėje šiuo metu tarnauja daugiau nei 7,6 tūkst. profesinės karo tarnybos karių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min