Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KAM politikos direktorius reikalauja peržiūrėti ES bendradarbiavimą su Rytų partnerėmis

Vaidotas Urbelis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vaidotas Urbelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Europos Sąjungos gynybos politikos direktorių susitikime Briuselyje dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius Vaidotas Urbelis pabrėžė, kad dabartinė Ukrainos padėtis reikalauja peržiūrėti Europos Sąjungos šalių bendradarbiavimą su Rytų partnerėmis.

V. Urbelio teigimu, neseniai pasirašyta Asociacijos sutartis su Gruzija, Moldova ir Ukraina atveria naujas galimybes stiprinti bendradarbiavimą su šiomis valstybėmis saugumo ir gynybos srityje. 

„Esame pasiryžę aktyviau bendradarbiauti karinėje srityje su Rytų partnerystės valstybėmis plėtodami ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką. Tarp pagrindinių ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos prioritetų, ypač po Rusijos agresijos Ukrainoje, V.Urbelis pažymėjo ir būtinybę stiprinti ES ir NATO bendradarbiavimą ir sąveiką. Jis taip pat akcentavo poreikį peržiūrėti jau prieš dešimtmetį parengtą ES saugumo strategiją, kuri padėtų raguoti į pakitusią geopolitinę situaciją Europoje.

Briuselyje įvykęs ES gynybos politikos direktorių susitikimas buvo skirtas aptarti pasiruošimą 2015 metais vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai ir jos metu aptariamiems Bendrosios saugumo ir gynybos politikos klausimams.

Susitikime Briuselyje ES gynybos politikos direktoriai taip pat kalbėjo apie šiuo metu vykdomas ES vadovaujamas tarptautines operacijas ir pajėgumų stiprinimo iniciatyvas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min