Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 22:13

KAM siekia atsikratyti daugiau kaip 350 tarnybinių butų

Krašto apsaugos ministerija
Dainiaus Labučio/ Scanpix nuotr. / Krašto apsaugos ministerija

Krašto apsaugos ministerija siekia atsikratyti 379 turimų tarnybinių butų. Ministerija norėtų perduoti turimus butus šalies savivaldybėms ir siūlo Vyriausybei sudaryti darbo grupę, kuri parengtų tvarką, kaip tą būtų galima padaryti.

Šis klausimas buvo aptariamas trečiadienį vykusiame Vyriausybės pasitarime.

KAM kancleris Leonardas Bakaitis BNS trečiadienį teigė, kad krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė praėjusią savaitę pasirašė įsakymą, kuriuo nurodoma krašto apsaugos sistemos (KAS) darbuotojams nebeskirti laisvų ar atsilaisvinančių tarnybinių butų.

„Vyriausybės sprendimas, kad reikia atsisakyti tarnybinių butų buvo priimtas dar 2007 metais, tačiau susiduriame su problema, kad nėra teisinio mechanizmo kaip tą padaryti. Palaipsniui tą skaičių mažiname ir dabar, bet tokiu keliu šis procesas gali užtrukti 10 metų“, – sakė kancleris.

KAM turimuose tarnybiniuose butuose šiuo metu gyvena 281 nuomininkas, dirbantis KAS sistemoje ir 56 žmonės nebedirbantys šioje sistemoje. Dar 42 butai yra tušti. Daugiau nei trečdalis ministerijos tarnybinių butų yra Vilniaus savivaldybėje.

Pasak L.Bakaičio, Turto fondui galima perduoti tik tuos butus, kuriuose nėra gyventojų. Kai kuriuos butus, jo teigimu, galima atiduoti Turto bankui, tačiau tik tuos, kuriuose gyvena krašto apsaugos sistemoje nebedirbantys žmonės, t.y. nebeturintys teisės juose gyventi, bet dėl įvairių priežasčių neišsikeliantys.

Taip, pasak kanclerio, būtų sprendžiama piktnaudžiaujančių problema, tačiau Turto bankui negalima perduoti KAM butų, kuriuose gyvenama teisėtai. Butų privatizacija, L.Bakaičio teigimu, pagal įstatymus taip pat negalima.

„Vyriausybei pasiūlėme, kad butus per visą sistemą galima būtų perduoti savivaldybėms. Tačiau savivaldybės žmonių nenori perimti, nes pagal įstatymus jos gali turėti tik socialiniu būstus, o dabar juose gyvenantys kariai nepatektų į socialiai remtinų žmonių kategoriją ir būtų priversti išsikelti. Žmonių, kurie privalo rotuotis nepriklausomai nuo jų noro, pavyzdžiui iš Vilniaus į Klaipėdą, atžvilgiu tai nebūtų labai teisinga“, – aiškino L.Bakaitis.

Dėl šios priežasties Vyriausybei pasiūlyta vienai darbo grupei pavesti rengti projektą, kaip savivaldybėms būtų galima turėti municipalinius butus. Jie galėtų būti skiriami ir kariams. Kita darbo grupė tuo pat metu turėtų rengti vadinamųjų butpinigių mokėjimo tvarkos pakeitimus, nes dabar galiojanti, pasak kanclerio, yra nelanksti.

„Tarkime ta pati 300 litų suma yra skiriama išsinuomoti butą ir Vilniuje, ir Tauragėje. Vilniuje už tai nieko negausi, o Tauragėje gal net nedidelį namelį išsinuomosi. Ši tvarka turėtų būti pakoreguota“, – aiškino L.Bakaitis.

Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento duomenimis, iki pirmosios 2009 metų dienos specialistai buvo surinkę informaciją ne tik apie 1261 tarnybinių gyvenamųjų patalpų statusą turintį butą, bet ir dar apie 1183 šio statuso nebeturinčias, tačiau institucijų tebevaldomas patalpas. Taigi iš viso jų – 2444.

Premjeras Andrius Kubilius rugpjūtį yra teigęs, kad valstybės institucijos ir įstaigos turėtų atsisakyti tarnybinių būstų.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min