TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kamšys kiauras prezidentės rezidencijos sienas

Prezidentė D.Grybauskaitė dvi žiemas praleido rezidencijoje, kurios sienos – kiauros.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentė D.Grybauskaitė dvi žiemas praleido rezidencijoje, kurios sienos – kiauros.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo rezidencijoje Turniškėse jau praleido antrą žiemą, bet prezidentūros kanceliarija tik dabar pamatė, kad namo sienos – kiauros. Nuspręsta rezidenciją kuo skubiau remontuoti.

Kapitalinio remonto darbų vykdytojo ieškanti prezidentūra paskelbė viešąjį pirkimą, jo laimėtojas turėtų paaiškėti po savaitės. Turniškėse esančio namo fasadus numatoma šiltinti akmens vata, tinkuoti ir dažyti. Taip pat nurodoma, kad bus keičiami pastato langai ir durys, atliekami vidaus apdailos darbai – keičiamos palangės, dažomos sienos.

Prezidentės rezidenciją remontuos įmonė, pasiūliusi mažiausią kainą. Tikimasi, kad darbai bus atlikti per keturis mėnesius.

Brangus išlaikymas

D.Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys teigė, kad remontuoti prezidentės būstą nuspręsta dėl prastos šilumos izoliacijos. Augant šildymo kainai, komunaliniai mokesčiai siekia tūkstančius litų. Anksčiau skelbta, jog pernai spalio-gruodžio mėnesiais prezidentės rezidencijos komunalinės išlaidos viršijo 10 tūkst. Lt.

Namas šilumos prasme yra visiškai „kiauras“. Todėl ten bus atlikti sienų apšildymo ir langų keitimo darbai, – sakė L.Balsys.L.Balsys negalėjo detalizuoti, kiek kainavo namo šildymas, mat visos komunalinės išlaidos skaičiuojamos bendrai, į jas taip pat įeina bendras teritorijos apšvietimas ir t.t.

„Eksploatacinės išlaidos, ypač dėl šildymo, yra nepaprastai didelės. Namas šilumos prasme yra visiškai „kiauras“. Todėl ten bus atlikti sienų apšildymo ir langų keitimo darbai“, – sakė prezidentės atstovas spaudai.

Pasak jo, kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus rezidencija buvo suremontuota jau anksčiau. Namas, į kurį 2009 metais įsikėlė D.Grybauskaitė, šešerius metus buvo nenaudojamas ir jame buvo atliktas tik „kosmetinis remontas“.

„Dabar situacija yra tokia, kad ten tinkas byra, sienos visiškai nelaiko šilumos. Buvo nustatyta, kad ten nėra absoliučiai jokios šilumos izoliacijos, o šildymo kainos dabar smarkiai auga“, – pastebėjo prezidentės atstovas spaudai.

Papildomų lėšų nereiks

Kiek gali kainuoti rezidencijos remontas, L.Balsys nedrįso spėlioti. Esą jo paminėti skaičiai vėliau gali turėti įtakos viešojo konkurso dalyvių siūlymams, o būtent mažiausia pasiūlyta kaina lems remonto darbų vykdytoją.

Rezidencijos remontui numatoma panaudoti prezidentūrai skirtas investicines lėšas, taigi papildomų asignavimų nereikės. „Pernai dalis šių lėšų buvo panaudota reprezentacinės prezidento rezidencijos remontui ir statybų konservavimui. Toms statyboms reikėtų dar ne vieno milijono, o tokių pinigų dabar tikrai nėra, taigi jos užkonservuotos. Šįmet dalis tų lėšų skiriama Turniškių gyvenamajai rezidencijai suremontuoti“, – sakė L.Balsys.

Kur glausis valstybės vadovė?

Prezidentė šiuo metu vis dar gyvena name, kurį numatoma remontuoti. Kur ji išsikels prasidėjus darbams, L.Balsys negalėjo pasakyti. „Remontą reikėtų daryti kuo skubiau, nederėtų laukti kitos žiemos, nes tada nebebūtų prasmės tai daryti. Kur tuo metu gyvens prezidentė, nežinau. O jei ir žinočiau, negalėčiau sakyti, čia su saugumu susiję dalykai“, – sakė prezidentės atstovas spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min