Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 16d. 11:22

Kandidatai į prezidentus ir Europos Parlamentą agitacijai vykdyti galės imti nemokamų atostogų

Prezidentūra
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Prezidentūra

Ketvirtadienį Seimas patikslino įstatymą, kuriuo nustatoma Vyriausybės narių, dalyvaujančių rinkimuose, darbo tvarka rinkimų agitacijos kampanijos metu.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, įstatymo pakeitimams pritarė 79 Seimo nariai, o 2 susilaikė.

Vyriausybės nariai, kurie yra ir Seimo nariai, naudodamiesi jiems suteikta teise, būtų atleidžiami tik nuo tarnybinių pareigų Vyriausybėje, bet ne Seime, nes Seimo nario darbo tvarką reglamentuoja Seimo statutas.

Pagal priimtą įstatymą Vyriausybės narys, kuris yra įstatymų nustatyta tvarka paskelbiamas kandidatu į Respublikos prezidentus, Seimo, Europos Parlamento ar savivaldybių tarybų narius, turi teisę būti atleistas nuo tarnybinių pareigų rinkimų agitacijos kampanijos metu, bet ne ilgiau kaip 30 dienų.

Be to, Vyriausybės narys nuo tarnybinių pareigų gali būti neatleidžiamas, o atleistas atšaukiamas, jeigu Vyriausybės posėdyje nebūtų galima užtikrinti reikalingos Vyriausybės narių daugumos, būtinos sprendimams priimti. Už laikotarpį, kuriuo Vyriausybės narys yra atleistas nuo tarnybinių pareigų, Vyriausybės nariui darbo užmokestis ar kitos išmokos nemokamos.

Temos: 2 Atostogos Seimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min