Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 balandžio 10d. 12:09

Dalia Grybauskaitė dar nenusprendė, ar skirs Artūrą Melianą vidaus reikalų ministru

Dalia Grybauskaitė ir Artūras Melianas
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Artūras Melianas
Beveik valandą prezidentės Dalios Grybauskaitės kabinete praleidęs liberalcentristų kandidatas į vidaus reikalų ministrus Artūras Melianas po susitikimo buvo nekalbus. „Kol nepasirašytas dekretas, to nenorėčiau komentuoti“, – taip jis atsakinėjo į žurnalistų klausimus tiek apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pertvarką, tiek savo, kaip būsimo ministro, komandą.

Kaip po D.Grybauskaitės ir parlamentaro susitikimo sakė valstybės vadovės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė, prezidentė dėl kandidato apsispręs tik tada, kai bus baigtas jo patikrinimas pagal Korupcijos prevencijos įstatymą.

A.Melianas žurnalistams teigė su prezidente aptaręs aktualijas ir lauksiąs jos sprendimo. „Mes dalykiškai aptarėme įvairias gyvenimo sritis, tačiau apie planus detaliau kalbėsiu tada, kai bus pasirašytas dekretas“, – sakė jis. A.Melianas tą patį pakartojo klausiamas, ką galvoja apie FNTT pertvarką.

Kandidatas taip pat teigė, kad su premjeru Andriumi Kubiliumi nekalbėjo apie galimybę į tarnybą sugrąžinti atleistus FNTT vadovus Vytautą Giržadą ir Vitalijų Gailių. „Apie tai nebuvo kalbėta, tačiau aš manau, kad čia yra tik teisinis kelias“, – pridūrė jis.

Į klausimą, ar nesijaučia šiek tiek nejaukiai prieš kolegą liberalcentristą sveikatos reikalų ministrą Raimondą Šukį, kuriam buvo planuojama pasiūlyti vadovauti VRM, A.Melianas atsakė teigiamai. „Man yra svarbus pasitikėjimas tiek iš prezidentės, tiek ir iš premjero pusės. Gal šiek tiek ir jaučiuosi, bet reikia eiti ir dirbti“, – kalbėjo parlamentaras.

A.Melianas sakė, jog tikisi, kad su naujo ministro paskyrimu aistros valdančiojoje koalicijoje aprims.

15min.lt jau skelbė, kad premjero Andriaus Kubiliaus sprendimas teikti liberalcentristo parlamentaro A.Meliano kandidatūrą į vidaus reikalų ministro pareigas turėtų apraminti audras koalicijoje. Tačiau antradienį posėdžiavusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija Seime žinią, kad ministru siūlomas liberalcentristas sutiko su liūdesiu.

A. Melianas 1982 metais baigė Vilniaus prekybos technikumą (dabar – Vilniaus kolegija), Vilniaus universitete 1992 metais baigė ekonomikos, 2000 metais – socialinio darbo studijas.

1997 metais buvo išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, Socialinių reikalų komiteto pirmininku. 2000–2004 metais buvo Seimo nariu, išrinktu pagal Lietuvos liberalų sąjungos sąrašą. Seime dirbo Socialinių reikalų ir darbo komitete, 2000–2001 metais buvo šio komiteto pirmininkas.
2006–2008 metais dirbo Vilniaus apskrities viršininko pavaduotoju.

A.Melianas buvo Lietuvos liberalų sąjungos narys nuo pat jos įkūrimo. Susijungus Lietuvos liberalų, Lietuvos centro ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungoms, tapo Liberalų ir centro sąjungos valdybos nariu.

A.Melianas yra vienas iš 12 Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotojų, Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min