Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kandidatė į lygių galimybių kontrolieres – už tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimą

Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė
Asmeninio albumo nuotr. / Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kandidatė į lygių galimybių kontrolieres Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė teigia pritarianti tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui.

„Manau, kad visi žmonės turi būti ginami, nepaisant jų lytinės orientacijos, lyties, rasės, amžiaus ir t.t. Lietuva yra demokratinė valstybė ir demokratinės valstybės yra pozityvi pareiga užtikrinti tiek daugumos, tiek mažumos teises. Todėl mano atsakymas yra teigiamas. Dėl įvaikinimo nedetalizuosiu, nežinau, bet dėl partnerystės įstatymo įteisinimo – tai taip“, – ketvirtadienį Seime sakė kandidatė, atsakydama į klausimą, ar pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei ir galimybei jiems auklėti vaikus.

Dėl įvaikinimo nedetalizuosiu, nežinau, bet dėl partnerystės įstatymo įteisinimo – tai taip, – sakė Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė.

Įstatymo projektą dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimo buvo parengusi socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė, bet Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas šį projektą pripažino prieštaraujančiu Konstitucijai, todėl Seimui jis nebuvo pateiktas.

Kalbėdama apie seksualinių mažumų teises, D.Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė tvirtino, kad būtina šviesti visuomenę, ugdyti jos tolerancijų šiems žmonėms, ir tik tuomet galima tikėtis, kad jie viešai prisipažintų apie savo lytinę orientaciją.

„Atskleidimas lytinės tapatybės yra priežastis, kada žmonės atleidžiami iš darbo, kada nesisveikina kaimynai ir jie patiria kitus nepatogumus“, – priminė kandidatė.

Rūpintųsi ir neįgaliaisiais

Svarstydama apie Lygių galimybių kontrolierės tarnybos veiklos kryptis, D.Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė tvirtino, kad reikėtų stiprinti žmonių su negalia interesų gynimą. Ji taip pat sakė, jog reikėtų suteikti tarnybai galias savo iniciatyva kreiptis į teismą, kai nėra nukentėjusio asmens.

„Institucija galėtų kreiptis į teismus, kai yra žmogaus teisių pažeidimas, bet nėra nukentėjusio asmens. Būtų išplėstos galios apginti visų asmenų, kurie jaučiasi, kad buvo pažeistos jų teisės, bet nesikreipė į teismus, teises“, – kalbėjo pretendentė.

Dėl D.Gumbrevičiūtės-Kuzminskienės skyrimo lygių galimybių kontroliere Seimas balsuoti planuoja kitą savaitę.

Kandidatė yra įsteigusi savo advokatų kontorą, dėsto Mykolo Romerio universitete. 2013 metų Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose advokatė D.Gubrevičiūtė-Kuzminskienė už pažeidžiamiausių grupių atstovavimą pripažinta metų žmogaus teisių advokate.

Seimo pirmininkė D.Gumbrevičiūtę-Kuzminskienę į lygių galimybių kontrolieres teikia po to, kai Seimas atmetė jos į šias pareigas pasiūlytą teisininkės, Mykolo Romerio universiteto profesorės Lyros Jakulevičienės kandidatūrą.

Lygių galimybių kontrolieriaus  tarnyba be vadovo liko pernai lapkritį, po to, kai netikėtai mirė ilgametė kontrolierė Aušrinė Burneikienė. Šiuo metu įstaigai laikinai vadovauja vaiko teisių kontrolierė Edita Žiobienė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min