Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 28d. 09:44

Kandidatą į Lenkijos prezidentus su Lietuva sieja močiutė

Lenkijos prezidento pareigas einantis Seimo pirmininkas Bronislawas Komorowskis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos prezidento pareigas einantis Seimo pirmininkas Bronislawas Komorowskis

Nuolatiniu Lenkijos prezidentu tapti siekiantis Bronislawas Komorowskis savo tėvonija gali drąsiai vadinti Rokiškį. Vietos žmonės prisimena, kaip garsios grafų giminės palikuonis dar sovietmečiu lankėsi buvusiame Kavoliškio dvare, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Šiauriniame Lietuvos pakraštyje grafų Komorowskių valdų būta iki pat 1940-ųjų. Čia tris šimtmečius stovėjo Kavoliškio dvaras, tiesa, šiandien iš jo mažai kas likę. Dabartinis Lenkijos Seimo maršalka, dalyvausiantis pirmalaikiuose prezidento rinkimuose, mėgsta pabrėžti iš savo garsiųjų protėvių paveldėjęs viską, išskyrus turtą. Vis dėlto kelias giminės relikvijas, atvežtas iš Lietuvos, B.Komorowskis turi.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos žinios“, B.Komorowskis Lenkijos spaudai yra teigęs, kad jo močiutei iš Kavoliškio dvaro pavyko išvežti tik porcelianinį servizą. Jis buvo paslėptas dėžėje dvigubu dugnu.

Pats B.Komorowskis tėvonijoje lankėsi 1988 metais ir, kaip prisipažino, iš šios kelionės į Lenkiją parsivežė kitą šeimos relikviją – paveikslą. Tam esą nesukliudė net griežti sovietų pasieniečiai, mat B.Komorowskis į ritinėlį susuktą drobę sugebėjo paslėpti rankovėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min