Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 28d. 20:02

Kandidato į prezidentus A.Juozaičio namai – tarnybinis butas už 100 eurų kas mėnesį

Arvydo Juozaičio namai
Algirdo Kubaičio nuotr. / Arvydo Juozaičio namai

Kandidatas prezidento rinkimuose Arvydas Juozaitis kartu su šeima gyvena valstybei priklausančiame, Klaipėdos universiteto patikėjimo teise valdomame, bute Klaipėdos Vaidaugų gatvėje. Būsto nuoma jam atsieina 100 eurų per mėnesį.

„Čia tarnybinis universiteto butas“, – klausiamas apie gyvenamąją vietą 15min teigė A.Juozaitis.

Jis – Klaipėdos universiteto dėstytojas, mokantis disciplinų „Kūno kultūros ir olimpinio sporto istorija“, „Olimpinių vertybių ugdymas“ bei „Sportas ir visuomenė“.

Dirbti universitete A.Juozaitis pradėjo 2013 metais. Nuo tada, kaip pats sakė, ir gyvena trijų kambarių, 76,25 kv. metrų ploto bute Vaidaugų gatvėje. Nuomos kainos tiksliai jis negalėjo įvardyti, spėjo, kad moka apie 300 eurų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Juozaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Juozaitis

„Man nuskaičiuoja iš karto nuo atlyginimo, aš net nežinau. Ji (nuomos kaina – 15min) auga truputį. Gali būti kokie 300“, – teigė kandidatas prezidento rinkimuose.

Tarnybinių butų bando atsikratyti

Klaipėdos universiteto Infrastruktūros ir plėtros prorektorius Benediktas Petrauskas šią sumą patikslino. Anot jo, A.Juozaitis butą nuomoja už 100 eurų per mėnesį.

„Nuomos kaina yra paskaičiuota pagal įkainius, galiojančius ir patvirtintus Vyriausybės. Ir nuomos kaina yra 100,5 Eur“, – 15min teigė jis.

Kai kūrėsi Klaipėdos universitetas, kaip pasakojo prorektorius, visko reikėjo, kas tik galėjo, visais įmanomais būdais rėmė universitetą.

„Savivaldybė suteikė butus, organizacijos suteikė net atskirus fakultetus, – teigė B.Petrauskas. – Tarnybiniai butai atsirado nuo pat 1992, 1994, 1998 metų.“

Universitetų naudojamas nekilnojamasis turtas, pavyzdžiui, butai, kaip 2017 metais audito ataskaitoje pažymėjo Valstybės kontrolė, kelia abejonių dėl jo reikalingumo mokslo ir studijų vykdymui.

B.Petrauskas aiškino, kad universitetas buvo kreipęsis į miesto savivaldybę, kad ši perimtų 16 tarnybinių butų, bet atsakymo esą nesulaukta.

„Mes negavom jokio atsakymo, kol kas butus laikom. Jie mums jokių finansinių nuostolių neneša, kadangi visi ten gyvenantys dėstytojai viską apsimoka“, – dėstė prorektorius.

Sprendimus dėl nuomotojų priima rektorius

Teiraujantis, pagal kokius kriterijus dėstytojams ar universiteto darbuotojams suteikiamas tarnybinis butas, B.Petrauskas atsakė: „Mes turime universitete nustatytą tvarką, visos aš jums jos neperskaitysiu, bet galutinį sprendimą priima universiteto rektorius. 2013 metais rugsėjo 1 dieną tuometinis rektorius priėmė sprendimą, išnuomojo Arvydui Juozaičiui butą.“

2002 metų Registrų centro duomenimis, vidutinė A.Juozaičio nuomojamo buto vertė – 20 890 Eur. Klaipėdos universitetui jis buvo patikėtas 2008-aisiais.

Tuomet universitetui taip pat atiteko teisė valdyti dar 14 butų Baltijos prospekte ir vienas Vaidaugų gatvėje.

Devynaukštis, kuriame gyvena kandidatas, buvo pastatytas 1989 metais.

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateiktos Turto ir pajamų deklaracijos duomenimis, 2017 metais A.Juozaitis gavo 8673 eurus pajamų, sumokėjo 291 eurą mokesčių. BNS jis teigė šiuo metu pragyvenantis iš olimpinės rentos, siekiančios 1300 eurų.

A.Juozaičio interesų deklaracija VRK puslapyje iki šiol tuščia.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną. A.Juozaitis yra vienas iš devynių pretendentų rinkimuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min