Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 lapkričio 24d. 15:34

Kandidato į socialinės apsaugos ministrus portretas: 5 namuose gimusių vaikų tėvas Linas Kukuraitis

Anot L.Kukuraičio, viena iš labiausiai skurstančių visuomenės grupių – vienišos mamos. Joms visad atviri motinos ir vaiko globos namai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Anot L.Kukuraičio, viena iš labiausiai skurstančių visuomenės grupių – vienišos mamos. Joms visad atviri motinos ir vaiko globos namai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministru siūlomas Linas Kukuraitis – prieštaringai vertinamo gimdymo namuose šalininkas. Visi jo penki vaikai yra gimę namuose.

„Rinkomės gimdyti namuose dėl to paties saugumo, apie kurį kalbama, nes saugumą suvokėme ne tik kaip fizinį, bet ir kaip dvasinį, – yra sakęs L.Kukuraitis. – Gaila, kad turime rinktis tarp fizinio ir dvasinio saugumo, džiaugiamės, kad turėjome draugų, kurie mums padėjo šiame procese.“

Trečiadienį paskirtajam premjerui įvardijus jo kandidatūrą, L.Kukuraitis BNS sakė, jog pasisakytų už gimdymo namuose įteisinimą, bet tai nebus jo svarbiausias tikslas Vyriausybėje.

„Su premjeru apie tai nesame kalbėję. Ar ši Vyriausybė imsis įteisinti, ar ne, aš negaliu pasakyti, nes dar nevyko vidinė diskusija.

Šiuo atveju, kol esu tik kandidatas, galiu išreikšti tik asmeninę nuostatą, kad būtų svarbu reglamentuoti gimdymą namuose, bet siekti tiesioginės įtakos – ne tam ateinu dirbti“, – sakė kandidatas į ministrus.

Vilniaus miesto apylinkės teismas šią savaitę baigė nagrinėti rezonansinę bylą, kurioje dvi moterys kaltinamos neteisėta pagalba nėščioms moterims gimdyti namuose. Jos yra padėjusios gimti ir L.Kukuraičio vaikams.

Dalis medikų bendruomenės gimdymą namuose vadina nesaugiu ir pabrėžia, kad gimdymus namuose priimančios pribuvėjos negali užtikrinti kūdikio ir gimdyvės saugumo esant kritinėms situacijoms.

„Carito“ vadovas ir dėstytojas

Pastaruosius dvylika metų L.Kukuraitis vadovauja Katalikų Bažnyčios institucijai – Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“, kuris rūpinasi benamiais, vienišomis motinomis, priklausomais asmenimis, gatvės jaunimu, vaikais.

Anot L.Kukuraičio, skurdo mažinimas būtų jo svarbiausias tikslas ir dirbant Vyriausybėje, o to būtų siekiama aktyviau bendradarbiaujant su savivaldybėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis. Jis taip pat pasisako už mokestines priemones didinti skurstančių šeimų pajamas.

L.Kukuraitis kol kas neatskleidžia savo pozicijos apie socialinį modelį ir Darbo kodeksą – pasak kandidato, tai bus derinama Vyriausybėje.

2015 metais L.Kukuraitis kartu su kitais nevyriausybininkais dirbo vyriausybinėje komisijoje, koordinavusioje užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimo į Lietuvą ir integracijos įgyvendinimo klausimus. Jis yra kritikavęs valdžios sprendimą mažinti išmokas pabėgėliams.

L.Kukuraitis taip pat iki šiol dėsto Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete. Anot dekano Arūno Poviliūno, jis yra vienas iš studentų mėgstamiausių dėstytojų.

Nors dėsto nedaug, studentai mėgsta jo seminarus, kadangi jis yra kvalifikuotas, kaip asmenybė yra patrauklus, šiltas žmogus, – kolegą charakterizavo A.Poviliūno.

„Mes vykdome apklausas, jis yra vienas mėgstamiausių dėstytoju, dėsto socialinį darbą studentams. Nors dėsto nedaug, studentai mėgsta jo seminarus, kadangi jis yra kvalifikuotas, kaip asmenybė yra patrauklus, šiltas žmogus“, – kolegą charakterizavo jis.

A.Poviliūnas neabejoja, kad L.Kukuraitis yra pajėgus aktyviai spręsti socialines problemas, nes išmano neformaliąją šios srities pusę: bendruomenes, nevyriausybines organizacijas.

„Man atrodo, kad socialinės apsaugos laukas gerokai išsiplės“, – taip kolegą įvertino L.Kukuraitis.

Lietuvos katalikų bažnyčios vadovas Gintaras Grušas L.Kukuraitį pavadino „šeimos žmogumi, kurio gyvenimas rodo, kad suderinti atsakomybę šeimai ir atsakomybę visuomenei yra įmanoma.“

„L.Kukuraitis – sąžiningas, atsakingas savo srities profesionalas, kuriam iš tiesų rūpi padėti labiausiai kenčiantiems visuomenės nariams. Jo patirtis Vilniaus arkivyskupijos „Carite“ rodo, kad jis moka suburti bendram darbui nevyriausybinio sektoriaus, valdžios atstovus ir paprastus žmones – savanorius iš visuomenės“, – BNS teigė Vilniaus arkivyskupas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min