TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kapčiamiesčio girininko pavaduotojas Albinas Pockevičius teisinasi ne tik dėl skandalingos medžioklės

Medžioklinis šautuvas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Medžioklinis šautuvas
Šaltinis: 15min
0
A A

Veisiejų (Lazdijų rajonas) miškų urėdijos Kapčiamiesčio girininkijos girininko pavaduotojui Albinui Pockevičiui pastarosios savaitės – neramios. Prieš kurį laiką Alytaus regiono aplinkos departamento pareigūnų vykdytame tyrime apklaustas dėl brakonieriavimu pasibaigusios medžioklės, ketvirtadienį miškininkas aiškinosi Aplinkos ministerijos ir Generalinės miškų urėdijos sudarytai pareigūnų komisijai dėl galimo tarnybinio transporto naudojimo asmeniniais tikslais.

„Šįryt atėjęs į darbą radau šaukimą atvykti į urėdiją. Čia atvykusių pareigūnų buvau apklaustas dėl anoniminiame skunde surašytos informacijos, dėl galimo tarnybinio transporto naudojimo taisyklių pažeidimo. Nieko komentuoti negaliu, nes vyksta tyrimas. Tačiau manau, kad tokie anoniminiai skundai – suinteresuotų asmenų kerštas man už tarnybinių pareigų principingą vykdymą“, – sakė kalbintas A.Pockevičius.

Nemaloni staigmena

Atvyko pas mane į kabinetą, susirinko visus įsakymus, kelionės lapus, kitus dokumentus, susijusius su tarnybinio transporto naudojimu, – teigė Z.Želionis.

Kas tie „suinteresuoti asmenys“, miškininkas nenorėjo atskleisti. Esą, tai pakenktų tyrimui.

Ketvirtadienį kalbintas Veisiejų miškų urėdijos urėdas Zenius Želionis teigė, kad iš Vilniaus atvykusios Komisijos vizitas jam buvusi staigmena.

„Atvyko pas mane į kabinetą, susirinko visus įsakymus, kelionės lapus, kitus dokumentus, susijusius su tarnybinio transporto naudojimu. Kaip man sakė, tyrimas buvo inicijuotas ir vykdytas manęs sąmoningai neinformuojant. Gal taip bijota, kad aš dangstysiu prasižengusį pavaldinį? Bet kad aš dėl jo kokių pasivažinėjimų valdiška mašina asmeniniais tikslais skundų nebuvau gavęs. Ne tik sundų, bet ir kokių skambučių ar šiaip pranešimų. Kaip mane informavo, skundas ministerijai (Aplinkos ministerijai – aut. past.) buvo anoniminis, su nuotraukomis, kur Pockevičius ir kada važinėja urėdijos transportu“, – teigė urėdas.

Pareigūnų elgesiui – ypatingas dėmesys

Z.Želionis neatmetė galimybės, esą girininko pavaduotojui A.Pockevičiui gali atsirūgti ir skandalingai pasibaigusi medžioklė Kapčiamiesčio girioje, apie kurią jau esame rašę. 2013 metų lapkričio 24 dieną Lazdijų rajono „Kapčiamiesčio“ medžiotojų būrelio vykdytos medžioklės metu buvo neteisėtu būdu sumedžiotos dvi stirnų patelės, taip gamtai padarant beveik 23 tūkst. litų žalą.

Pats A.Pockevičius prisipažino, kad dalyvavo minėtoje medžioklėje, tačiau žvėrių tądien asmeniškai nenušovė.

Aplinkos ministerija, kai jai pradėjo vadovauti „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis, itin principingai žiūri į aplinkosaugos ir urėdijų pareigūnų reputaciją bei elgesį visuomenėje.

15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr./Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr./Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis

Miškininkas aplinkosaugos ir miškotvarkos srityse prilygintinas pareigūnui, privalančiam imtis išaiškinti teisės aktų pažeidimus ir atitinkamai imtis priemonių juos nubausti.

„Tai, kad miškininkas medžiojo brakonieriavimu pasibaigusioje medžioklėje laisvu nuo darbo metu, šiuo atveju jo neatleidžia nuo tarnybinės pareigos užkardyti daromą pažeidimą ar apie jį informuoti atitinkamas institucijas“, – sakė redakciją konsultavę aplinkosaugos specialistai.

Brakonieriavimu pasibaigusi medžioklė

Du iš žvėrių sumedžioti neteisėtu būdu – naudojant grankulkes. Medžioklei vadovavęs Lazdijų rajono savivaldybės ugniagesys Vitas Kaušauskas į medžioklės lapą įrašė tik vieną nušautą stirną.

Kaip jau esame rašę, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Česlovas Meržvinskas informavo, kad 2013 metų lapkričio 24 dieną vykusioje „Kapčiamiesčio“ medžiotojų būrelio vykdytoje varyminėje medžioklėje buvo sumedžiotos trys stirnos.

Du iš žvėrių sumedžioti neteisėtu būdu – naudojant grankulkes. Medžioklei vadovavęs Lazdijų rajono savivaldybės ugniagesys Vitas Kaušauskas į medžioklės lapą įrašė tik vieną nušautą stirną.

Nustatyta, kad neteisėtai žvėris sumedžiojo pats „Kapčiamiesčio“ medžiotojų būrelio pirmininkas, Liberalų sąjūdžio Lazdijų skyriaus atsakingasis sekretorius, Kapčiamiesčio pagrindinės mokyklos direktorius  Zigmas Kukučionis ir kapčiamiestietis, buvęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienietis Romas Pekarskas.

Marijano Medinskij/15min.lt nuotr./Šiukšlinamoje teritorijoje ganosi stirnaitės.
Marijano Medinskij/15min.lt nuotr./Šiukšlinamoje teritorijoje ganosi stirnaitės.

Pirminėje informacijoje buvo rašyta, kad medžioklėje dalyvavo ir vyriausiasis Lazdijų rajono savivaldybės administracijos ekologas Saulius Pockevičius, tačiau vėliau pasirodė, kad ši informacija buvo netiksli – valdininkas yra minėto medžioklės būrelio narys, tačiau tądien medžioklėje dalyvavo ne jis, o jo brolis, Kapčiamiesčio girininkijos girininko pavaduotojas Albinas Pockevičius.

Paskyrė baudas, teiks ir ieškinį

Kaip teigė Alytaus aplinkos apsaugos departamento direktorius Č.Meržvinskas, minėtos medžioklės pažeidimų tyrimo byla užtruko, nes „reikėjo kruopščiai surinkti įrodymus dėl visų pažeidimų“.

Šių metų sausio 10 dieną aplinkosaugos pareigūnas surašė administracinės teisės pažeidimų protokolus ir medžioklei vadovavusiam V.Kaušauskui, brakonieriams Z.Kukučioniui ir R.Pekarskui paskyrė po 100 litų administracinių baudų už medžioklės taisyklių pažeidimą.

Medžiotojų būreliui, kaip juridiniam asmeniui, pasak departamento direktoriaus Č.Meržvinsko, taip pat bus pateikta ieškinys atlyginti gamtai padarytą žalą – beveik 23 tūkstančius litų.

Per 20 dienų visi trys nubaustieji turi teisę apskųsti priimtus nutarimus teismui, tai padarydami per nutarimą priėmusį aplinkosaugos departamento inspektorių. „Iki apskundimo termino likus savaitei, tokių apskundimų kol kas negauta“, – informavo Č.Meržvinskas.

Paklaustas, kodėl atlyginti žalą gamtai bus prašoma ne iš žvėris neteisėtai nušovusių medžiotojų, bet iš juridinio asmens – „Kapčiamiesčio“ medžiotojų būrelio, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento vadovas prašė „neužbėgti įvykiams už akių“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min