Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 26d. 08:23

Kapelionas savo postą nuskandino taurelėje

Karo kapeliono Juozo Gražulio karjera baigėsi.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Karo kapeliono Juozo Gražulio karjera baigėsi.

Kunigas Juozas Gražulis priėjo liepto galą. Už nuolatinį girtavimą ir netinkamą dvasininkui elgesį jis buvo pagaliau atleistas iš Lietuvos kariuomenės vyriausiojo kapeliono pareigų.

Praėjusių metų rudenį „Lietuvos rytas“ pirmasis viešai prabilo apie J.Gražulio aistrą taurelei. Šio kunigo paklydimus tuomet prisipažino žinojęs ir kariuomenės ordinaras, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Bet po skausmingo pokalbio su kapelionu hierarchas vylėsi, kad jis vis dėlto įstengs atsikratyti žalingo įpročio.

Daug kartų ir geruoju, ir piktuoju esu su juo kalbėjęsis. Bet tos kalbos nieko nedavė, o silpnybė alkoholiui nugalėjo, – apgailestavo vyskupas Eugenijus Bartulis.Krašto apsaugos ministerijoje kalbama, kad paskutinis lašas, perpildęs vyskupo E.Bartulio kantrybės taurę, – neblaivaus J.Gražulio pasirodymas iškilmingose mišiose Vilniaus Šv.Ignoto bažnyčioje.

52 metų J.Gražulis, sutikęs su „Lietuvos rytu“ pasikalbėti atvirai, neigė piktnaudžiaujantis alkoholiu. Tada, praėjusių metų rudenį, kapelioną bandė užstoti ir tuometis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, ir kariuomenės vadas, generolas leitenantas Valdas Tutkus.

Seimo narys Petras Gražulis taip pat tikino apie brolio polinkį nieko nežinąs. Po „Lietuvos ryto“ publikacijos J.Gražulis buvo priverstas beveik mėnesį atostogauti. Bet grįžęs po atostogų jis vėl įniko į alkoholį.

„Tai nebuvo staigus žingsnis. Ir anksčiau gaudavau signalų, kad J.Gražulis pasirodo viešose vietose neblaivus arba neatvyksta į svarbius renginius, kuriuose jam būdavę privalu dalyvauti. Daug kartų ir geruoju, ir piktuoju esu su juo kalbėjęsis. Bet tos kalbos nieko nedavė, o silpnybė alkoholiui nugalėjo“, – vakar kalbėdamas su „Lietuvos rytu“ apgailestavo vyskupas E.Bartulis.

Todėl hierarchas nutarė savo dekretu atšaukti J.Gražulį iš vyriausiojo kapeliono pareigų, o krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė vasario 17-ąją su juo nutraukė ir profesinės karo tarnybos sutartį.

J.Gražulis turėjo aukštą karinį pulkininko leitenanto laipsnį ir tikėjosi, kad netrukus ant jo pečių sublizgės generolo antpečiai. Bet šią viltį, ko gero, jis prarado nebegrįžtamai. Atleidęs J.Gražulį iš vyriausiojo kariuomenės kapeliono pareigų, vyskupas jį paskyrė Kauno Šv.arkangelo Mykolo rektorato rektoriaus padėjėju, rašo „Lietuvos rytas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min