Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kapinių kaimynystė jautrias vilniečių sielas gąsdina, bet kapinių artumas jokių higienos normų nepažeidžia

Takas šalia kapinių tvoros
15min.lt skaitytojos Vaivos A. nuotr. / Takas šalia kapinių tvoros
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus Liepkalnio gatvėje gyvenantys žmonės pasipiktinę – visiškai po jų langais plečiasi kapinės. Gyventojų teigimu, pažeidžiami higienos reikalavimai ir neatsižvelgiama į jų interesus. Vilniaus miesto savivaldybė, išdavusi leidimus kapinių plėtrai, įsitikinusi, kad viskas vyksta pagal nustatytas normas, nors galbūt kapinių kaimynystė ir nėra visiems maloni.

Šešių Liepkalnio gatvės namų gyventojai parašė bendrą skundą, kuriame teigiama, kad visiškai šalia jų namų, taip pat – ant „Vilniaus energijos“ šilumos trasų, vandentiekio linijos, plečiasi kapinės. Netoliese stovi mokykla, Gimdymo namai bei veikia vienintelis Vilniuje futbolo stadionas, kuriame žaidžiamos ir tarptautinės varžybos.

Gyventojai įsitikinę, kad laidojama jau netrukus bus visiškai jiems po langais, nes vykstantys darbai liudija apie kapinių plėtrą.

Gyventojai įsitikinę, kad laidojama jau netrukus bus visiškai jiems po langais, nes vykstantys darbai liudija apie kapinių plėtrą.

Procesą jau buvo mėginta sustabdyti prieš kelerius metus, bet nesėkmingai. Dabar susivienijo 6 namų gyventojai, kurie tvirtina, kad atstumas tarp naujų laidojimo vietų ir takų, kur nuolat vaikšto žmonės – vaikai į mokyklą ir darželį ir pan., yra neleistinai mažas – vos apie 10 metrų.

Gyventojai rodo sveikatos apsaugos ministro įsakymą, kuriame nurodomos sanitarinės apsaugos zonos nuo kapinių yra kur kas didesnės.

Prie kapinių nurodoma galima fizinė tarša, tad pagal ministro įsakymą sanitarinės apsaugos zona nuo tradicinio laidojimo kapinių turėtų būti 300 m, nuo laidojimo po kremacijos – 100 m, nuo uždarytų kapinių (po paskutinio laidojimo – 25 m.) – 100 metrų.

15min.lt skaitytojos Vaivos A. nuotr./Kapinių Liepkalnio gatvėje tvora
15min.lt skaitytojos Vaivos A. nuotr./Kapinių Liepkalnio gatvėje tvora

Tačiau Vilniaus savivaldybė jokių pažeidimų čia neįžvelgia. Kaip 15min.lt informavo savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Inga Simanonytė, žemės sklypas kapinių plėtimui 2004 m. Vilniaus miesto savivaldybei buvo perduotas Vyriausybės nutarimu.

Projektuojant kapines buvo laikomasi svarbiausių reikalavimų ir planavimo principų, apibrėžtų detaliajame plane bei tuo metu galiojančiose 2006 m vasario 13 d. „Kapinių tvarkymo taisyklėse“ Nr. 144, – aiškino I.Simanonytė.

„Vilniaus miesto savivaldybė, pasirašydama sutartį „Dėl kapinių Liepkalnio gatvėje praplėtimo, įrengimo ir eksploatavimo“, suteikė teisę Vilniaus stačiatikių šv. Eufrosinijos parapijai ir Vilniaus sentikių religinei bendruomenei 52 085 kv. m (daugiau nei 5 ha) ploto žemės sklype praplėsti, įrengti kapines ir jas eksploatuoti“, – teigė savivaldybės atstovė.

Darbai šiose kapinėse vyksta vadovaujantis 2007 m. parengtu ir suderintu projektu. „Esminiai techninio projekto sprendiniai atitinka 2003 m. kovo 19 d. sprendimu Nr. 843 patvirtinto detaliojo plano nustatytus reglamentus, kadangi projektuojant kapines buvo laikomasi svarbiausių reikalavimų ir planavimo principų, apibrėžtų detaliajame plane bei tuo metu galiojančiose 2006 m vasario 13 d. „Kapinių tvarkymo taisyklėse“ Nr. 144“, – aiškino I.Simanonytė.

Kapinių teritorijoje yra šiluminė trasa, vandentiekio linija, dujotiekis ir elektros tinklai. Anot savivaldybės, nuo esamų tinklų iki laidojimo vietų išlaikytos detaliajame plane numatytos apsauginės zonos – 5 m, o buvusi vandentiekio linija renovuota.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min