Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karališkųjų sparnuočių mieste mažėja

Balandžių auginimas tapo prabangiu pomėgiu.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Balandžių auginimas tapo prabangiu pomėgiu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Mieste tarp daugiabučių namų balandines įsirengę karališkųjų paukščių augintojai guodžiasi – malonumas auginti sparnuočius tapo per brangus. Veislinių balandžių pastaraisiais metais smarkiai sumažėjo.

Klaipėdos kiemuose stovi šešios balandinės. Dauguma jų – pietinėje miesto dalyje. Balandžių augintojai, sulaukę kaimynų pritarimų, sparnuočius veisia ir daugiabučių palėpėse bei balkonuose.

Bet entuziastų, užsikrėtusių pomėgiu veisti balandžius, vis mažėja, mieste nebėra ir vietų, kur būtų galima statyti naujas balandines.

Namelis ištuštėjo

Sportininkų gatvėje balandinė ištuštėjusi. Apie čia laikytus paukščius primena tik likusios plunksnos. Gyventojai pasakojo dar prieš pusmetį matę vyriškį, lesinantį balandžius.
Kaip pasakojo Juozas Pocevičius, vadovaujantis Klaipėdos dekoratyvinių paukščių klubui, veislinių balandžių populiacija mieste per dešimtmetį smarkiai sumažėjusi.

Aistruoliams išmaitinti paukščius tampa prabanga, ypač kai smarkiai išaugo grūdų kainos. Pavyzdžiui, dešimčiai balandžių per dieną reikia pusės kilogramo grūdų.

„Balandžius auginu jau penkiasdešimt metų. Visada mėgau paukščius ir ši aistra manęs vis neapleidžia“, – pasakojo J.Pocevičius, prisipažinęs, kad dėl pabrangusio lesalo nebegali išlaikyti didelio būrio. Uostamiestyje dažniausiai auginami Klaipėdos aukštasparniai bei Baku veislės balandžiai.

Tempia maišus grūdų

„Greičiausiai aš esu beprotis, kad vis dar auginu tuos balandžius. Bet mano gyvenimas be balandžių būtų lyg be oro“, – pasakojo Vytautas Sopelis. Šiuo metu jo balandinėje netoli BIG parduotuvės gyvena šimtas įvairių veislių balandžių.

Kasdien vyras nuneša jiems po 20 kg grūdų. Malonumas tapo prabanga, net ir sumažinus paukščių pulką keturis kartus. Kažkada šioje balandinėje tilpo net 400 balandžių.

Klaipėdietis guodėsi, kad mieste sparčiai mažėja ir paukščių, ir jų augintojų. „Jaunimas apskritai nebesidomi. Kažin, ar išaugs mums pamaina“, – guodėsi augintojas.

Pats V.Sopelis balandžius ėmė auginti nuo pirmos klasės. Septynmetis berniukas gatvėje aptiko sužeistą paukštį. Parsinešęs namo jis slaugė paukštį, o kartu sužinojo, kad esama įvairiausių balandžių veislių.

Niekam netrukdo

Balandinės – laikini statiniai, todėl jiems statybų leidimų nereikia. Svarbiausia, kad būtų laikomasi atstumo nuo gyvenamųjų namų. Jis turi būti nemažesnis nei 15 metrų.

Daugiabučių namų administruojančios kompanijos „City Service“ vadovas Mindaugas Genys teigė, jog iš kaimynų priekaištų dėl kieme apgyvendintų balandžių nebegirdėti.

„Yra buvęs tik vienas nesutarimas. Prieš kelerius metus žmonės ėmė piktintis, kai pamatė elektros laidus, nutiestus į balandinę. Kai išsiaiškinome, kad žmogelis tuos laidus nusitiesė iš savo buto, visi nurimo“, – prisiminė M.Genys. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min