Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karas dėl ramybės Senamiestyje – gyventojai pasiryžę net keisti įstatymus

Baras „Transilvanija“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Baro „Transilvanija“ lauko kavinė šiuo metu neveikia, bet kaimynai jai vis tiek turi priekaištų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus Senamiesčio gyventojai pasiryžę stoti į žūtbūtinę kovą už savo ramybę. Jie kuria iniciatyvinę grupę, ketina susitikti su sostinės meru Artūru Zuoku ir net siūlyti Seimui taisyti įstatymus. Ir visa tai tam, kad pagaliau galėtų ramiai miegoti naktimis. Tačiau centrinėje miesto dalyje įsikūrę verslininkai tik linguoja galvomis – jiems visa tai panašu į verslo ir paties Senamiesčio žlugdymą.

Vilniaus savivaldybės salėje ne itin gausiai susirinkę Senamiesčio gyventojai vienas per kitą liejo nepasitenkinimą savo kaimynais – barais ir kavinėmis. Visų priekaištai vienodi: jeigu prekiaujama alkoholiu, triukšmo išvengti neįmanoma. Tad kai kurie žmonės tvirtina naktimis nemiegantys jau ne vienerius metus.

Turi priekaištų policijai

Senamiesčio gyventojai norėtų, kad būtų nustatomas sutrumpintas prekybos alkoholiu laikas ne kuriai nors vienai, konkrečiai kavinei, o visoms esančioms šioje miesto dalyje. Esą tuomet nebūtų nei nepatenkintųjų, nei skundų.

Dėl kelių kavinių artimiausiu metu turės apsispręsti Vilniaus taryba. Prekybos alkoholiu laikas gali būti apribotas „Gorky Bar“, kurio kaimynai itin nepatenkinti. Esą baras įsikūręs atskirame pastate, tačiau vos už kelių metrų esančiuose namuose gyvenantys kaimynai priversti nuolat kęsti triukšmą.

Totorių gatvėje gyvenantis Gediminas Baškys piktinosi ir policijos pareigūnu darbu. Esą jie kartais atvažiavę net neišlipa iš automobilio. „Jeigu aš išeinu į lauką, klausia, ar rašysime protokolą, nes tada bus pagrindas barą nubausti. Bet jeigu aš pravažiuoju per raudoną šviesą, mane pagauna ir nereikia jokių protokolų, jokių liudininkų, užtenka, kad pareigūnai mane pamatė, surašė man protokolą ir nubaudė. Tai kodėl iškviesti pareigūnai patys nerašo protokolo, o aš turiu leistis iš ketvirto aukštą 2 val. nakties, nes kitaip nebus taikoma nuobauda“, – savo patirtį pasakojo vyras.

Nors policijos pareigūnai neigė tokius dalykus, tą patį kartojo ne vienas Senamiesčio gyventojas.

Trukdo ir šiuo metu neveikianti kavinė

Prisistatyti nenorėjusi šalia Rūdininkų skvero gyvenanti moteris tvirtino esanti priversta nuolat klausyti Šiuolaikinio meno centro ventiliatorių ūžesio, o dabar prieš akis dar išdygo biotualetas, priklausanti skvere atsidariusiai lauko kavinei.

Kodėl iškviesti pareigūnai patys nerašo protokolo, o aš turiu leistis iš ketvirto aukštą 2 val. nakties, nes kitaip nebus taikoma nuobauda“, – pasakojo G.Baškys.

„Tai prasidėjo prieš ketverius metus, pradėjome triukšmą fiksuoti, skundai buvo rašyti. Buvo ir Higienos instituto specialistai atvažiaavę, matavo triukšmo lygį, bet tai darė prieš tai pranešę kavinei. Ir kavinė, žinoma, neįjungė tų ventiliatorių. Problemą sumažinti galima, tereikia triukšmo ribotuvus įrengti“, – aiškino moteris.

Lauko kavinė Rūdininkų skvere veikė dar neilgai, vos kelis mėnesius, tačiau gyventojai jau turi jai priekaištų. Anot gyventojos, jau sudaryta iniciatyvinė grupė, kuri imsis žygių. Paklausta, ar ne per anksti kavinei reiškiami priekaištai, kai ji tedirbo kelis mėnesius, moteris aiškino jau spėjusi prisižiūrėti netvarkos.

„Tame skvere yra suoliukų, o jeigu ateidavo kokia nors kompanija, ją išvaikyti būdavo įmanoma tik su policija. Realiai suvoki, kad vasara, jaunimas linksminasi, bet triukšmautojų didelių nebuvo, policija susitvarkydavo. O lauko kavinė užėmė nemažą dalį skvero erdvės, ji atrodo neestetiškai. O dar ir tualetas atsirado vidury skvero, kurį jie bandė „paslėpti“ užmesdami maskuojamų spalvų skudurą“, – piktinosi moteris.

Savivaldybė gali tik riboti

BTV nuotr./Gintarė Gurevičiūtė
BTV nuotr./Gintarė Gurevičiūtė

Savivaldybė riboti barų ir kavinių veiklos negali, gali tik trumpinti prekybos alkoholiu laiką. Jeigu gyventojų skundai pasitvirtina, tuomet tarybai pritarus prekyba alkoholiniais gėrimais gali būti draudžiama nuo 24 ar net 22 val. O nelieka alkoholio, paprastai nelieka ir triukšmo.

Savivaldybei išduodant licenciją prekybai alkoholiu kavinėse, gyventojai taip pat gali tarti savo žodį. Anot Vilniaus savivaldybės Verslo licencijavimo ir leidimų skyriaus vedėjo Mariaus Skarupsko, neišduoti licencijos ar apriboti prekybos alkoholiu laiką gali tik miesto taryba.

„Jeigu žmonės gyvena priešais esančiame pastate, nors ir vos už kelių metrų, nėra jokio reglamentavimo, kad reikėtų su tais žmonėmis ką nors derinti. Reikia tik to paties namo visų patalpų savininkų sutikimo, nesvarbu, ar tai biurai, ar gyventojų butai“, – teigė M.Skarupskas.

Savivaldybės atstovo teigimu, gyventojai, leisdami kaimynystėje prekiauti alkoholiu, gali nurodyti savo pageidavimus, iki kelintos valandos galima prekiauti, kokį alkoholį – stiprų ar silpnesnį, pardavinėti. „Kai kurie gyventojai naudojasi tokia galimybe, bet kai kurie gal ir nežino, kad taip galima daryti. Gyventojai daug ko nežino, dalis net nesupranta leidimų prekiauti alkoholiu išdavimo tvarkos. Jeigu įmonė gauna leidimą trejiems metams, tai po metų toje pačioje vietoje atsidaranti kita kavinė to leidimo neprivalo prašyti“, – aiškino M.Skarupskas.

Policija: vienintelis kelias yra nuolat skambinti pareigūnams

Nieko kito protingo nepatarsiu, tik kviesti policiją, – aiškino G.Vidžiūnas.

Policijos pareigūnai itin nudžiuginti Senamiesčio gyventojų negali. Anot Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Gedimino Vidžiūno, patarti galima tik viena – nuolat skambinti ir kviesti patrulius.

„Nieko kito protingo nepatarsiu, tik kviesti policiją. Jeigu jai išvažiavus vėl triukšmaujama, dar kartą kviesti. Gal juokingai jums atrodo, bet kito kelio nėra“, – aiškino daugiau nei dešimtmetį Senamiestį prižiūrinčiame komisariate dirbantis G.Vidžiūnas.

Jeigu vien tokios priemonės barų ir kavinių savininkų nedrausmina, gyventojai kviečiami ateiti į komisariatą, parašyti skundą. Esą kito kelio nėra.

Verslininkai piktinasi dėl šantažo

Priekaištų gyventojams turi ir verslininkai. Vos prieš kelias savaites 15min.lt dėl konfliktų su kaimynais skundėsi buvusio Seimo nario ir šou pasaulio atstovo Lino Karaliaus gyvenimo draugė Gintarė Gurevičiūtė. Jos ketinimus Klaipėdos gatvėje atidaryti sveiko maisto ramų restoranėlį taip pat stabdė šalia gyvenantys žmonės.

G.Gurevičiūtė piktinosi, kad skundai pasipylė kavinės dar net neįrengus. Ji tvirtino išgirdusi, kad kaimynai išgyvendino ankstesnius patalpų nuomininkus, pasiryžę išgyvendinti ir naujuosius. Todėl esą kylanti mintis, kad gyventojai paprasčiausiai piktnaudžiauja savo įtaka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min