Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 01 13

Kardinolas: artimo nemylintys žmonės atsirado neatsitiktinai – patys juos išsiugdėme

Laisvas yra tas, kuris į žmones žiūri ne kaip į konkurentus ar daiktus, bet kaip į brolius ir seseris, Lietuvai minint Laisvės gynėjų dieną sako kardinolas Sigitas Tamkevičius.
Sigitas Tamkevičius
Iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Anot kardinolo, per 29 atkurtos nepriklausomybės metus Lietuvos žmonės šitokį suvokimą „šiek tiek prarado, o pinigas bei turtas daug kam yra tapęs tiesiog stabu, kuriam meldžiamasi“.

S.Tamkevičius kartu pažymėjo, kad savo artimo nemylintys žmonės atsirado neatsitiktinai.

„Mes patys juos išsiugdėme“, – per Laisvės gynėjų dienai skirtą minėjimą Seime sakė dvasininkas.

„Daugelis linkę dejuoti dėl valdininkų nesąžiningumo, korupcijos ir abejingumo paprastam žmogui, tačiau Dievo nebijantys ir savo artimo nemylintys žmonės atsirado neatsitiktinai. Mes patys juos išsiugdėme. Savo jaunystėje jie matė, kaip tėvai vogė iš kolūkių ir gamyklų, matė kaip jie veidmainiavo, net kolaboravo su Lietuvos pavergėjais“, – kalbėjo kardinolas.

„Todėl daugeliui tėvų ir senelių reikėtų daryti atgailą už vaikus ir anūkus, kurie šiandien garbina ne Dievą, bet pinigus ir savo interesus iškelia aukščiau už bendrąjį visuomenės gėrį“, – pažymėjo S.Tamkevičius.

Anot jo, Lietuvoje tik tuomet taps šviesiau, kai visi, „dvasiškiai ir pasauliečiai, valdžios žmonės ir eiliniai piliečiai prisiimsime atsakomybę už Tėvynės ateitį, kai bent bandysime keistis į gera, šalindami iš savo širdžių pyktį ir vieni kitų niekinimą“.

Pirmadienį per iškilmingą minėjimą kalbėjęs laisvės gynėjas Robertas Gradauskas savo ruožtu ragino pasitikėti šiuolaikiniu jaunimu, kad jis, kaip ir prieš 29 metus, apgins savo šalį.

Mes stovėjome taip, tarsi vienas kitą jaustume taip, kaip savo kūno dalį, susikibome rankomis ir minties pasitraukti kur nors į šoną nebuvo.

Pats prieš sovietų tankus 1991-ųjų sausio 13-osios naktį stovėjęs vyras priminė, kad jam tuomet buvo 21 metai, ir atkreipė dėmesį, kad panašaus amžiaus buvo ir tuomet žuvusieji – 17, 20, 21, 22, 24, 28 metų.

„Mes stovėjome taip, tarsi vienas kitą jaustume taip, kaip savo kūno dalį, susikibome rankomis ir minties pasitraukti kur nors į šoną nebuvo. Atvažiavo tankai, išsirikiavo prieš mus, didelis variklių gausmas užmušė visas mintis. Jauti, kaip po kojomis dreba žemė, matai išsirikiavusius kareivius ir neturi jokių minčių, kad iš čia gali išeiti sveikas ar dar kaip nors pasitraukti. Priekyje tavęs priešas, už tavęs – žmonių viltis, kurią tau suteikė visi Lietuvos žmonės“, – prisiminė R.Gradauskas.

„Mumis tuo metu pasitikėjo“, – pabrėžė jis.

„Pasakyčiau jaunuoliui arba sūnui, kuriam dabar irgi 21 metai, aš pasitikiu tavimi, pasitikiu, kad tu apginsi Lietuvą, tu ją kursi, ją puoselėsi, vystysi taip, kad mes jumis, jaunoji karta, galėtume didžiuotis“, – teigė laisvės gynėjas.

Per sovietų agresiją 1991 metų sausį karinių veiksmų metu nužudyta 14 žmonių, daugiau nei 800 sužaloti.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Vilniaus apygardos teismas pernai buvusį sovietų gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir dar daugiau kaip 60 buvusių sovietų pareigūnų bei karininkų pripažino kaltais dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų, jiems už akių skirtos laisvės atėmimo bausmės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius