TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kardinolui Audriui Juozui Bačkiui įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

A.Ažubalis ir A.J.Bačkis
URM nuotr. / A.Ažubalis ir A.J.Bačkis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Vilniuje kovo 9 dieną Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ įteikė kardinolui Audriui Juozui Bačkiui.

Ministerijos garbės ženklas aukštam Lietuvos katalikų bažnyčios dvasininkui įteiktas už jo ypatingus nuopelnus įtvirtinant Lietuvos valstybingumą, demokratijos vertybių ir žmogaus teisių gynimą bei už vaidmenį atnaujinant Lietuvos ir Šventojo Sosto diplomatinius santykius prieš 20 metų.

„Jūs keliate Lietuvos katalikų bendruomenės dvasią, skatinate mus tobulėti, atsigręžti į bendražmogiškas vertybes. Tokių diplomatų kaip jūs dėka šiandieną mes gyvename laisvoje, nepriklausomoje Lietuvoje, už kurios dvasinių pagrindų stiprinimą man labai malonu jus apdovanoti „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“, – iškilmingoje ceremonijoje Užsienio reikalų ministerijoje sakė A.Ažubalis.

A.J.Bačkis nuo 1964 metų buvo pašauktas į Vatikano diplomatinę tarnybą ir dirbo Šventojo Sosto nunciatūrose Filipinuose, Kosta Rikoje, Turkijoje, Nigerijoje ir Nyderlanduose. Dvasininko tėvas daktaras Stasys Antanas Bačkis buvo žymus nepriklausomos Lietuvos diplomatas.

„Yra miela pažinti mūsų Lietuvos diplomatinį veidą, kuris dabar ypač plėtojasi tarptautinėje erdvėje ir yra vertinamas, nes mes kartu su jumis giname tradicines vertybes, žmogaus teises. Dabar esame susirūpinę ir dėl religijos laisvės, kad žūva tiek daug krikščionių ir kunigų“, – sakė A.J.Bačkis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min