Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 2d. 16:48

Kariai dalyvavo Čagčarano mokinių pamokoje (nuotraukos)

Kariai mokėsi rašyti dari kalbos žodžius.
Vyr.ltn.M.Varnos ir URM nuotr. / Kariai mokėsi rašyti dari kalbos žodžius.

Birželio 1-ąją Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės kariai lankėsi didžiausioje Čagčarano mokykloje ir dalyvavo vienoje afganistaniečių vaikų pamokoje.

„Idėja aplankyti Sultono Saladino mokyklą kilo po to, kai bendraudami su vietiniais gyventojais išgirdome nemažai klausimų apie Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) vykdomą veiklą ir norą sužinoti daugiau apie Lietuvos karius. Norėjosi, kad vaikai susitiktų su Lietuvos kariais ir asmeniškai su jais pabendrautų“, – sakė Afganistano Goro PAG civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas majoras Renatas Spėčius.

Džiaugiuosi, kad šie vaikai, kurie yra Afganistano ateitis, drąsiai uždavinėjo klausimus, nebijojo parodyti savo žinių ir aktyviai dalyvavo šioje improvizuotoje pamokoje.

Keli Lietuvos ir Kroatijos kariai buvo pakviesti į anglų kalbos pamoką. Klasė, kurioje buvo daugiau kaip 50 įvairaus amžiaus mokinių, maloniai sutiko PAG karius ir aktyviai su jais bendravo. Kariai uždavinėjo klausimus anglų kalba, o aktyviausiems pamokos dalyviams įteikė mažų dovanėlių. Mokiniai taip pat neliko skolingi – karius pamokė dari kalbos ir kaip užrašyti kai kuriuos žodžius.

„Buvo tikrai malonu nuoširdžiai pabendrauti su vaikais ir matyti tas žvilgančias akis, kurios rodė jų susidomėjimą mūsų vykdoma veikla. Džiaugiuosi, kad šie vaikai, kurie yra Afganistano ateitis, drąsiai uždavinėjo klausimus, nebijojo parodyti savo žinių ir aktyviai dalyvavo šioje improvizuotoje pamokoje“, – sakė karininkas iš Kroatijos.

PAG aktyviai remia švietimą Afganistano Goro provincijoje ir stengiasi kuo dažniau užsukti į mokymo įstaigas. Taip pat padeda mokykloms, kuriose vaikai galėtų gauti pagrindinį išsilavinimą, aprūpina jas baldais, knygomis, sąsiuviniais, kuprinėmis ir rašymo priemonėmis. Vis dar nemaža dalis Goro provincijos vaikų mokosi po atviru dangumi, pamokos vyksta atvirame lauke. Tokiais atvejais Lietuvos karių padovanotos palapinės, kuriose galima pasislėpti nuo saulės, kaitros ir vėjų, vietiniams tampa klasėmis pamokoms.

Šiuo metu Afganistane tarnauja devintoji Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės Lietuvos karių pamaina, suformuota generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. PAG – tai bendra karių ir civilių misija, kurios tikslas yra stiprinti centrinės valdžios įtaką, padėti kuriant saugumą ir stabilumą provincijoje ir sudaryti sąlygas regiono ir šalies atkūrimui. Be Lietuvos šioje misijoje taip pat dalyvauja Danijos, Japonijos, Kroatijos, Ukrainos, Gruzijos ir JAV atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min