Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 8d. 10:24

Kariai Goro provincijoje teikė paramą nuo potvynio nukentėjusiems vietos gyventojams

Afganistano Goro provincijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas, Operacijų skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Algirdas Norkus ir Logistikos skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Ovidijus Eitminavičius.
Goro provincija

Ketvirtadienį Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariai perdavė tris tonas maisto produktų ir porą šimtų antklodžių provincijos Krizių valdymo grupei. Parama skirta nuo pavasarinio potvynio nukentėjusiems Goro gyventojams. Gegužės 5 d. panaši parama buvo perduota Čagčarano merijai.

Gegužės 1 d. po stiprios liūties į gruntą nesusigėręs lietaus vanduo užtvindė daugumą provincijos slėnių ir provincijos sostinės Čagčarano gatvių. Staiga pakilęs vandens lygis Harirudo upėje nuplovė gyventojų namų, kai kuriuos provincijoje esančius tiltus ir kelius. Pranešama, kad potvynio metu žuvo vienas žmogus, buvo sužeisti keli vietos gyventojai, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

„Provincijos valdžia paprašė mūsų pagelbėti nuo stichinės nelaimės nukentėjusiems žmonėms. Nors teikti humanitarinę pagalbą nėra mūsų pagrindinis uždavinys, tačiau visada stengiamės paremti vietinę valdžią ekstremalių situacijų atveju“, – sakė PAG-8 civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas majoras Gediminas Latvys.

Kurį laiką potvynio vandens buvo apsemta ir apie 20 proc. PAG stovyklos teritorijos. Stovyklos infrastruktūra didesnių nuostolių nepatyrė.

Šių metų pavasarį Afganistane lyja žymiai daugiau nei per daugelį paskutinių metų iš eilės. Tikimasi, kad tai teigiamai paveiks įprastai sausrų kamuojamą šalies žemės ūkį. Afganistano maisto ir žemės ūkio organizacija prognozuoja, kad šiais metais dėl gausesnio lietaus žemės ūkio produkcija Afganistane turėtų išaugti net 50 proc.

Šiuo metu Afganistano Goro provincijoje tarnauja aštuntoji PAG Lietuvos karių pamaina. Kartu su Lietuvos kariais ir civiliais PAG tarnauja Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos ir Gruzijos kariai.

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.
 

Temos: 1 Potvynis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min