Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kariai švarins aplinką ir sodins medžius

Kariai švarins aplinką ir sodins medžius.
Organizatorių nuotr. / Kariai švarins aplinką ir sodins medžius.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Kaune kariai švarins aplinką ir pasodins 90 ąžuoliukų. Aplinkos gražinimo akcija skiriama kelioms progoms: balandžio 24 dieną minimai Medicinos darbuotojų dienai, Karo sanitarijos, Dr. Jono Basanavičiaus karo ligoninės įkūrimo 90-mečiui ir kaip dalis projekto „Darom 2009“.

Teritorija, į kurią penktadienį susirinks ne kariai, Kauno miesto savivaldybės, Šančių seniūnijos, akcijos „Darom 2009“ atstovai, Šančių mikrorajono vidurinių mokyklų bendruomenės, Kauno kolegijos Kraštotvarkos fakulteto studentai ir dėstytojai, kaip ir daugelis Kauno miesto karinių objektų, ne vieną kartą keitė savo šeimininkus.

Joje šeimininkavo carinės Rusijos kariuomenė, vokiečių kariuomenė, Nepriklausomos Lietuvos kariuomenė, sovietinė kariuomenė, šiuolaikinė Lietuvos kariuomenė. 1879 m. Rusijos imperatoriui pasirašius potvarkį Kaune statyti I-os klasės karinę tvirtovę, XIX amžiaus pabaigoje mieste ir priemiesčiuose iškilo ne tik gynybinės paskirties statiniai, bet ir ištisi kareivinių, administracinių pastatų, sandėlių miesteliai. Vienas iš tokių sandėlių kompleksų – Centriniai šaudmenų sandėliai, Aukštuosiuose Šančiuose išaugę 1883–1890 m. Juose buvo saugomi nesurinkti sviediniai, artilerijos įranga, kita amunicija. Prie visų statinių buvo įrengti akmenimis grįsti privažiavimai, apsodinti greitai augančiomis tuopomis. Vanduo nuo pastatų ir pylimų subėgdavo į specialiai įrengtus melioracijos griovius, kurie vedė į griova tekantį upelį.

Dabartinė Centrinių šaudmenų sandėlių komplekso teritorijos šeimininkė, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, atsižvelgdama į Kultūros paveldo centro parengtas rekomendacijas ja rūpinasi ir prižiūri, stengdamasi išsaugoti komplekso istorinio charakterio tęstinumą. Prisidėti prie šios teritorijos gražinimo kviečiami visi norintys. Talkininkai penktadienį laukiami nuo 9 val. prie Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos praleidžiamojo punkto (Ašmenos 2-oji g. 25A) ir vartų (Ašmenos 1-osios g. ir Šaldytuvų g. susikirtimas).
Ąžuoliukų sodinimas prasidės 11 val.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min