TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Karinė vadovybė neketina bausti sudužusį orlaivį pilotavusių lakūnų

 Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivio L-39 ZA „Albatross“ nuolaužų iškėlimo darbai.
KAM nuotr. / Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivio „L-39 ZA Albatross“ nuolaužų iškėlimo darbai.
Šaltinis: BNS
0
A A

Karinė vadovybė neketina bausti lietuvių lakūnų, pilotavusių Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) lėktuvą, kuris pateko į avariją ir sudužo.

26-erių metų vyr. leitenantas Povilas Stučka ir 36-erių metų majoras Marius Matulaitis, kurie rugpjūčio pabaigoje danguje virš Šiaulių pilotuodami Lietuvos karinį lėktuvą „L-39ZA Albatross“ susidūrė su prancūzų orlaiviu ir nukrito, negali būti baudžiami, nes tam nėra pagrindo, teigia kariuomenės atstovas. Apie tai rašo dienraštis „Vilniaus diena“.

„Abu lakūnai tebetarnauja Lietuvos KOP. Neturiu informacijos, kad dalinio, kuriame jie tarnauja, vadovybė buvo skyrusi kokią nors nuobaudą. O Lietuvos karinė vadovybė tokios nuobaudos skirti neplanuoja, nes lakūnai nebuvo pripažinti avarijos kaltininkais. Nenustatyta, kad būtų buvusios pažeistos kokios nors normos ar taisyklės, už kurias turėtų būti baudžiama“, – dienraščiui sakė Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Skomantas Povilionis.

Jis pabrėžė, kad atliekant avarijos tyrimą, kuris buvo baigtas prieš kelias savaites, nebuvo siekiama nustatyti kaltininkų. Tačiau karinė vadovybė tuomet skelbė, kad, susipažinusi su tyrimo išvadomis, spręs, ar yra pagrindo skirti tarnybinę nuobaudą P.Stučkai ir M.Matulaičiui.

S.Povilionis leido suprasti, kad susipažinusi su išvadomis karinė vadovybė tokio pagrindo nerado. Kariuomenės vado atstovas spaudai taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuva ir Prancūzija, kurių lėktuvai susidūrė ore, nekelia viena kitai jokių materialinių pretenzijų. Tad tai irgi nesuteikia pagrindo svarstyti galimybę skirti nuobaudą lietuvių lakūnams.

Spalio viduryje Lietuvos karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis pristatydamas incidentą tyrusios Lietuvos kariuomenės komisijos tyrimo išvadas sakė, kad tiriant Lietuvos ir Prancūzijos karo lėktuvų susidūrimą nėra siekiama nustatyti, kurios šalies pilotas dėl to buvo labiau kaltas.

Taip pat jis sakė, kad komisijos išvados bus pateiktos „atsakingiems asmenims“, kurie įvertins, ar įvykio metu buvo padaryti kokie nors drausmės pažeidimai. E.Mažeikis žurnalistams sakė, kad įvertins, ar Lietuvos pilotų veiksmuose yra drausmės pažeidimų.

Rugpjūčio 30-osios rytą po susidūrimo Lietuvos orlaivis nukrito ir sudužo pelkėtoje vietoje prie ežero, o apgadintas prancūzų naikintuvas KOP Aviacijos bazėje nusileido pats.

Lietuvių pilotai katapultavosi ir nenukentėjo. Aplinkai buvo padaryta žala už maždaug 50 tūkst. litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min