TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Karinėms oro pajėgoms – 90

Karinių oro pajėgų jubiliejui skirtame bėgime dalyvavo beveik 150 įvairaus amžiaus bėgikų. Visiems jiems reikėjo įveikti 7,2 km.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Karinių oro pajėgų jubiliejui skirtame bėgime dalyvavo beveik 150 įvairaus amžiaus bėgikų. Visiems jiems reikėjo įveikti 7,2 km.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Savaitgalį Kauną įsuko Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų 90-mečiui skirti renginiai. Solidžią sukaktį pasitikę kariai šią datą pažymi kartu su visuomene.

Šimtus dalyvių sutraukė šeštadienį Kaune vykęs tradicinis bėgimas aplink Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodromą. 7,2 km ilgio nuotolį įveikti panoro apie pusantro šimto bėgikų. Kaip ir ankstesniais metais, gausiausias būrys buvo karių, taip pat sporto klubų narių, policijos pareigūnų, studentų ir moksleivių. Išmėginti savo ištvermę simboliniame bėgime ryžosi ir keli miesto savivaldybės darbuotojai. Tiesa, tarp jų nebuvo nuolatinio įvairių sportinių rungčių, taip pat ir bėgimo varžybų, dalyvio – Kauno vicemero Stanislovo Buškevičiaus.

Karinių oro pajėgų jubiliejų primena ir dvi parodos. Penktadienį Lietuvos aviacijos muziejuje atidaryta fotografo iš Olandijos Tieme Festnerio darbų paroda. O trečiadienį Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje lankytojams bus pristatyta leidinių paroda „Lietuvos karo aviacijai – 90“. Šventinių renginių maratoną liepos 18 dieną vainikuos aviacijos šventė Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome.

Lietuvos karo aviacijos istorijos pradžia siejama su Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimu. Pirmąjį lėktuvą 1919 metų vasarį Lietuvos kariuomenė perėmė iš Raudonosios armijos, kiek vėliau Vokietijoje nupirkti 8 žvalgybiniai lėktuvai bei dar 5 lėktuvai, tarp jų buvo ir mokomųjų. Dabartinių Karinių oro pajėgų misija – užtikrinti Lietuvos oro erdvės stebėjimą ir kontrolę, vykdyti specialias operacijas ir gelbėjimo darbus, teikti paramą sausumos ir jūrų pajėgoms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min