Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karinės jūrų pajėgos perduotas gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai“

Laivas
KAM nuotr. / Laivas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 26 d. Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms (KJP) perduotas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai“.

Uosto kapitono tarnyboje Klaipėdoje laivo perdavimo-priėmimo aktą pasirašė KJP štabo viršininkas komandoras Artūras Stankaitis ir Klaipėdos uosto kapitonas Viktoras Lukoševičius, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai“ KJP perduotas kartu su įgula ir visa žmonių gelbėjimui ir išsiliejusių naftos produktų likvidavimui reikalinga įranga.

Laivas KJP perduotas Lietuvos vyriausybės nutarimu nuo šių metų pradžios pajėgoms pradėjus vykdyti žmonių paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo darbus jūros rajone. Šią funkciją, kuri buvo perimta iš civilinės institucijos – Lietuvos saugios laivybos administracijos direkcijos – vykdo KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.

Gelbėjimo laivo „Šakiai“ techniniai duomenys:

Ilgis – 50,61 m;
Plotis – 10,5 m;
Grimzlė – 4,8 m;
Vandens talpa – 1350 tonų; 
Pagrindinis variklio galia – 970 kW;
Statybos metai ir vieta: 1986, Rusija.  
Laivas turi visą žmonėms gelbėti ir išsiliejusiems naftos produktams likviduoti reikalingą įrangą, taip pat gaisrų gesinimo priemones.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min