Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 24d. 06:10

Karinės technikos pirkėjai lauks nuolaidų

Aukcione parduodama kariuomenės nebenaudojama technika.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Aukcione parduodama kariuomenės nebenaudojama technika.

Sunkmetis keičia ir aukcionuose naudotą karinę techniką perkančių lietuvių įpročius.

Pirmadienį Kaune Lietuvos kariuomenės materialinių resursų departamento organizuotame tradiciniame nurašytų, tačiau vis dar tinkamų naudoti transporto priemonių aukcione, iš 29 siūlytų mašinų buvo nupirktos tik trys.

„Pasikrapščius, jos visos važiuoja. Skiriasi tik tuo, kad vienos iš karto, kitas dar reikia patvarkyti“, – sakė kapitonas V.Beliokas.

„To dar nėra buvę. Paprastai automobiliai išgraibstomi jau per pirmąjį aukcioną, o antrame lieka vos keli daiktai. Tačiau šįkart žmonės neskubėjo pirkti. Kai kurie tiesiai šviesiai pasakė, kad lauks antrojo aukciono, nes jame pradinės parduodamų prekių kainos sumažinamos 30 proc.“, – sakė aukcionui vadovavęs Nurašymo poskyrio viršininkas kapitonas Vidmantas Beliokas.

Besilankantieji kas antrą mėnesį rengiamuose aukcionuose žino, jog čia galima rasti net ir egzotiškos karinės technikos. Pavyzdžiui, šiuo metu parduodamas 1964 metų ZIL157. Tokios mašinos itin mėgstamos kolekcionierių.

Aukcione dalyvaujantys pirkėjai nenaują karinę techniką perka įvairiems tikslams. Vieni detalėms, kiti – eksponavimui, netrūksta ir tokių, kurie šias mašinas naudoja kasdieniniame gyvenime.

Išskirtinė prekė ir 1994 metais pagamintas automobilis „Audi 100“, kuriuo buvo vežiojamas vienas iš Krašto apsaugos ministrų. „Pasikrapščius, jos visos važiuoja. Skiriasi tik tuo, kad vienos iš karto, kitas dar reikia patvarkyti“, – sakė kapitonas V.Beliokas. Pirkėjus nemažiau domina ir lauko virtuvės. Jos ypač paklausos tarp medžiotojų.

Aukciono organizatoriai neabejoja, kad kovo 2-ą, 10 val., vyksiančiame antrajame aukcione nenupirkta karinė technika, kurios pradinė kaina bus sumažinta dar 30 proc., greit suras šeimininkus. „Neabejoju, kad antrasis aukcionas bus karštesnis. Praktika rodo, kad kartais pradinė daikto kaina pakyla net ir dešimtis kartų“, – sakė kapitonas V.Belionas.

Aukcione parduodamų transporto priemonių pradinė kaina svyruos nuo 1000 iki 4200 Lt. Paprastai aukciono dalyviai kainas „išaugina“ bent antra tiek. Aukcionas vyks Kaune, A.Juozapavičiaus prospekte 11.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:18
01:17
00:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min