TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Karinėse pratybose – laivo gelbėjimo darbai

Karinėse pratybose Vokietijoje dalintasi patirtimi, kaip gelbėti laivą tiek šiam stovint prie kranto, tiek jūroje.
KAM nuotr. / Karinėse pratybose Vokietijoje dalintasi patirtimi, kaip gelbėti laivą tiek šiam stovint prie kranto, tiek jūroje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P14 „Aukštaitis“ buvo išvykęs į Vokietijos uostą Neustadt, kur Vokietijos karinio jūrų laivyno gyvybingumo mokykloje dalyvavo kovos už laivo gyvybingumą pratybose.

Pratybų metu laivo įgula, iš pratyboms vadovaujančių mokyklos instruktorių gavo reikiamų teorinių žinių, bei praktiškai tobulino savo kovos už laivo gyvybingumą įgūdžius ir organizaciją tiek laivui nepertraukiamai vykdant priskirtas užduotis jūroje esant aukščiausiam koviniam pasirengimui, tiek laivui stovint prie krantinės.

Vokietijos karinio laivyno gyvybingumo mokykla yra viena moderniausių šiuo metu Europoje kovos už laivo gyvybingumą srityje ir turi gaisro su ugnimi, vandens pramušos, kvėpavimo įrenginių, gelbėjimo plaustų ir kitų treniruočių kompleksų, įrengtų pagal naujausius saugumo ir aplinkosaugos reikalavimus. Mokykloje mokomi ne tik Vokietijos karinio jūrų laivyno laivų įgulų nariai, tačiau ir kitų šalių laivynų atstovai, dažniausiai NATO šalims priklausančių laivų nariai. Tokio pobūdžio pratybos ir vėliau laivo įgulos pasiruošimo kovoti už laivo gyvybingumą vertinimas šioje mokykloje vykdomas laivus skiriant dalyvauti NATO junginiuose.

Kova už laivo gyvybingumą tai vadovavimo ir organizacinių, bei  gelbėjimo priemonių pasitelkimas, užtikrinant nepertraukiamą laivui priskirtų užduočių vykdymą, esant laivo borto pramušos ar/ir gaisro laive atvejui. Karinio laivo įgula dėl gaisro ar vandens prasiveržimo į laivą dėl borto pramušos ar gaisro laive, kilusių po apšaudymų ar užplaukimo ant jūrinės minos nepalieka laivo, bet kartu užtikrindama laivui priskirtas užduotis vykdo gaisro laive gesinimą, vandens pramušų laivo borte užtaisymą, bei stovumo užtikrinimą. Šis darbas reikalauja tvirtos ir išdirbtos organizacijos, taip pat ir įgulos narių psichologinio, teorinio ir praktinio pasiruošimo, įgūdžių bei laivo konstrukcijos ir galimybių ribos pažinimo. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min