Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 7d. 14:49

Karinį Lietuvos laivyną apžiūrėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ramino: Lietuva – gerai pasiruošusi

Dalia Grybauskaitė apsilankė Karinėse jūrų pajėgose
Alfredo Pliadžio nuotr. / Dalia Grybauskaitė apsilankė Karinėse jūrų pajėgose

Penktadienį šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė Klaipėdoje apžiūrinėjo karinių jūrų pajėgų laivus. Anot jos, Lietuvos laivynas – nors ir nedidelis, tačiau su naujausiomis technologijomis ir manevringas.

„Esame vertinami kaip gerai pasiruošę, turime mobilią, labai greitą, nors ir nedidelę, įrangą su naujausiomis technologijomis. Kol kas šiai situacijai mūsų parengtis yra pakankama. Jei bus poreikis didesnei parengčiai, mums, be abejonės, padės partneriai NATO“, – teigė prezidentė. 

Į klausimą, ar Lietuvai reikalinga priešraketinė sistema „Patriot“, prezidentė atsakė lakoniškai: „Tai ne šios diskusijos klausimas.“ Kiek anksčiau dėl šios sistemos pasisakė premjeras Algirdas Butkevičius. Jis patikino nematąs būtinybės Lietuvoje dislokuoti raketas „Patriot“. 

„Sprendimą priims specialistai po pasitarimų su mūsų partneriais, priklausomai nuo to, kokia bus mūsų ateities situacija – saugumo parametrai, finansinės galimybės“, – aiškino D.Grybauskaitė. 

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius neatskleidė, ar Lietuvos karinį jūrų laivyną papildys nauji laivai. Vizito Klaipėdoje išvakarėse Zokniuose nusileido papildomi šeši NATO naikintuvai, kurie saugos Baltijos šalių oro erdvę.

„Negaliu atskleisti apie planus dėl laivų“, – lakoniškas išliko A.Pocius.

Šiuo metu Lietuvoje įvesta aukštesnė kovinė parengtis. Anot Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko, ši parengtis reiškia, kad daugiau stebima, budima daliniuose, mokomasi ir ruošiamasi koviniams veiksmams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min