Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 14d. 07:10

Karinio šarvuočio istorija tęsiasi. Teismas jį prilygina narkotikų kontrabandai

Šarvuotis
Šarvuotis

Karinį šarvuotį prieš metus užsienyje nusipirkę verslininkai lepinosi aplinkinių dėmesiu, o dabar trina teisiamųjų suolą. Kontrabanda apkaltinti kauniečiai gali ilgam netekti laisvės.

Teisiamaisiais tapo Kaune įsikūrusi vėjo jėgainių statybos bendrovė „Naujoji ranga” ir jos direktorius Nerijus Pečiokas, rašo „Lietuvos rytas“.

Neteisėtas šarvuočio įvežimas į Lietuvą prilyginamas narkotinių medžiagų kontrabandai, o už tai gresia laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 9 metų.

N.Pečiokas šiuo metu serga, o įmonės atstovai tvirtino, kad situacija yra kuriozinė, tačiau jie nenorį reikšti savo nuomonės, nes byla nagrinėjama teisme.

Kaip Jurbarko keliuose išdygo šarvuotis

15min.lt dar praėjusių metų gegužę pranešė apie šarvuotį, pasirodžiusį Jurbarko keliuose. Prieš fotografo nosį iš miškelio netoli Viešvilės rezervato iššokęs vikšrinis aparatas užsiropštė ant asfaltuoto kelio ir nuskuodė Smalininkų link. Neįprasta transporto priemonė keliu žlegėjo maždaug 50 km per valandą greičiu.

Skelbimą apie Didžiojoje Britanijoje parduodamą šarvuotį FV432 bendrovės „Naujoji ranga” vadovas su kolegomis rado internete.

Netrukus pavyko susitarti dėl kainos, o pardavėjas pats laivu atplukdė šarvuotį į Klaipėdos jūrų uostą.

Ten budintiems muitininkams krovinys nesukėlė įtarimų, todėl jam buvo leista įvažiuoti į šalį.

Kai įmonės darbuotojai neįprasta transporto priemone išvyko pasivažinėti po Jurbarko rajoną, ji iškart tapo vietos įžymybe.

Tačiau portalų 15min.lt ir gazas.lt paskelbta unikali informacija netrukus sulaukė valdžios pareigūnų atgarsio.

Pareigūnų žiniomis, šarvuotį įsigijusi Lietuvos įmonė, 2011 m. gegužę įveždama šią transporto priemonę į šalį, nesikreipė į LR Ūkio ministeriją, prašydama išduoti importo licenciją.

Tuo tarpu tokia licencija yra privaloma, nes minėtas šarvuotis yra įtrauktas į Bendrojo karinės įrangos sąrašo, patvirtinto 2009-11-29 Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos įsakymu Nr. V-1216, poziciją ML6 ,,Antžeminės transporto priemonės ir jų komponentai“.

Taigi, įtariant, jog FV432 buvo įvežtas per Lietuvos Respublikos valstybės sieną neturint tam leidimo, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199 str. 2 d. (Kontrabanda).

Muitinės kriminalinei tarnybai pradėjus tyrimą paaiškėjo, kad bendrovė „Naujoji ranga” neturėjo specialios Ūkio ministerijos licencijos karinei technikai įvežti.

Šarvuotis FV432 yra būtent strateginė dvejopos paskirties transporto priemonė, jis gali būti apginkluojamas 7,62 milimetro kalibro kulkosvaidžiais.

Tokius šarvuočius iki šiol naudoja Didžiosios Britanijos, Indijos ir kai kurių kitų šalių ginkluotosios pajėgos.

Ikiteisminio tyrimo metu kauniečiai pranešė visus būtinus leidimus gavę Didžiojoje Britanijoje ir net neabejojo, kad jų užtenka teisėtam sandoriui atlikti.

Areštavo ir du vilkikus

Kam vėjo jėgainių statyba ir priežiūra užsiimančiai bendrovei prireikė karinės technikos? Gal ji išties turėjo negerų kėslų?

Ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai neabejoja, jog anksčiau į teisėsaugos akiratį niekada nepakliuvę verslininkai tikrai nesiruošė padėti apsiginkluoti teroristams.

„Šarvuotį jie pirko dėl smagumo ir nepagalvojo, kuo tai gali baigtis”, – sakė vienas šaltinis.

Dabar šarvuotis teismo sprendimu areštuotas ir saugomas Vilkaviškio rajone esančiuose muitinės sandėliuose. Tyrimo metu paaiškėjo, kad įmonė tokiu pat būdu į Lietuvą neteisėtai įvežė ir du karinius vilkikus. Juos teismas taip pat areštavo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min