Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karinių jūrų pajėgų vadas pateikė prašymą nepratęsti tarnybos sutarties

Laive svečiavosi ministrė R.Juknevičienė. Ją lydėjo Karinių jūrų pajėgų vadas O.Mariničius.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Rasa Juknevičienė ir Olegas Mariničius
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) vadas jūrų kapitonas Olegas Mariničius pateikė prašymą nepratęsti jo profesinės karo tarnybos sutarties, kuri baigiasi kovo 1 dieną.

Tai BNS katvirtadienį pranešė krašto apsaugos ministrės atstovė spaudai Danguolė Bičkauskienė. Tačiau ji negalėjo patvirtinti, kad O.Mariničiaus prašymas yra patenkintas.

Ketvirtadienį dienraštyje „Lietuvos rytas“ skelbiame interviu KJP vadas teigia iš pareigų besitraukiantis dėl to, kad prieš jį, kaip kariškį, „buvo vykdoma diskreditavimo kampanija“. Karininkas teigia, kad jam teko įrodinėti, jog „esu Lietuvos pilietis, o ne koks nors Rusijos statytinis“.

Paprastai kariškiai prieš kalbėdami su žiniasklaida informuoja savo vadovybę, tačiau šįkart taip nebuvo padaryta. Čia yra interviu su žmogumi, – sakė Danguolė Bičkauskienė.„Negalėjau normaliai eiti KJP vado pareigų, nes kai kam kilo abejonių dėl mano lojalumo ir padorumo. Beveik tuo pat metu buvo užkurti trys mano veiklos tarnybiniai patikrinimai, buvau netekęs svarbių įgaliojimų. Galutinių išvadų nežinau ir turbūt niekada nesužinosiu“, – aiškino O.Mariničius.

D.Bičkauskienės teigimu, ministerija savo poziciją dėl O.Mariničiaus pasitraukimo paskelbs kiek vėliau, nes krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė šiuo metu su vyriausybine delegacija vieši Pietų Korėjoje.

„Paprastai kariškiai prieš kalbėdami su žiniasklaida informuoja savo vadovybę, tačiau šįkart taip nebuvo padaryta. Čia yra interviu su žmogumi“, – sakė D.Bičkauskienė.

1964 metais Klaipėdoje gimęs O.Mariničius KJP vadu paskirtas 2008 metų spalį.

Jis baigė Kaliningrado aukštąją karinę jūrų mokyklą. Po studijų 1986–1992 metais tarnavo Tolimuosiuose Rytuose. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, O.Mariničius buvo vyriausiasis specialistas artileristas KJP flotilėje, 1995-aisiais tapo KJP Kovinio rengimo skyriaus viršininku.

Nuo 1997-ųjų jis vadovavo KJP Koviniam laivų divizionui ir fregatai „Aukštaitis“, 1999-aisiais paskirtas į KJP štabo viršininko-vado pavaduotojo pareigas, prieš paskiriant KJP vadu dvejus metus dirbo NATO kariniu atstovu Kijeve, Ukrainoje.

Per savo karinę karjerą jūrų kapitonas patirties sėmėsi JAV karo laivyno koledže, JAV karinių jūrų pajėgų vadų koledže, JAV specialiųjų operacijų mokykloje ir NATO mokykloje Oberamergau, Vokietijoje.

O.Mariničius buvo ne kartą apdovanotas už gerą tarnybą – jis gavęs Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordiną, krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“, medalį „Už pasižymėjimą“, proginį įstojimo į NATO medalį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min