Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karinių oro pajėgų kariai į Vilnių perskraidino donoro širdį

Mi-8
KAM nuotr. / Mi-8
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 13 d. rytą Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnio Mi-8T įgula iš Panevėžio į Vilnių perskraidino donoro širdį.

Į Santariškių klinikas organus transportavo KOP Antrajame paieškos ir gelbėjimo poste Kaune budėjusi įgula, vadovaujama įgulos vado kapitono Roberto Kvedaro kartu su lakūnu vyresniuoju leitenantu Kazimieru Lomanu, borto techniku puskarininkiu Olegu Pedaš, borto techniku stažuotoju srž. Tomas Kučinskas gelbėtoju vyresniuoju seržantu Remigijumi Kiburiu.

Skrydis nuo Pajuosčio aerodromo (Panevėžio raj.) iki Santariškių ligoninės truko 48 minutes, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Apie galimą širdies transportavimą įgulai buvo pranešta sausio 12 d. vakarą, tačiau iš Panevėžio ligoninės patvirtinimas buvo gautas tik sausio 13 d. rytą. Vykdyti užduotį sraigtasparnio įgula kartu su Panevėžio ligoninės devynių asmenų komanda pradėjo 8.06 val.

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos atlieka donorų organų transportavimą pagal 2001 m. birželio 15 d. pasirašytą Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio transplantacijos biuro bendradarbiavimo sutartį. Tų pačių metų liepos 4 d. sutartis dėl organų transportavimo  pasirašyta su Respublikiniu rekonstrukcijos ir mikrochirurgijos centru.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min