Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kariškiai įspėja: Kuršių marių ledas netvirtas

Nuo ledo vejami žvejai neslėpė pykčio ir nusivylimo.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Žvejams nerekomenduojama lipti ant Kuršių marių ledo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) įspėja gyventojus, kad atšilus orams Kuršių marių ledas darosi nestabilus. Siekiant išvengti galimų nelaimių, gyventojų prašoma nelipti ant Kuršių marių ledo ir įspėti to nedaryti aplinkinius.  

JGKC informuoja, kad 2009 metų sausio-kovo mėnesį JGKC organizavo 11 gelbėjimo operacijų Kuršių mariose, susijusių su nestabiliu ledu, kurių metu buvo išgelbėta 40 asmenų. Vienas asmuo nebuvo rastas. 2010 metais vieno įvykio metu buvo išgelbėti 5 asmenys.

„Gyventojai turi žinoti, kad sudėtingos gamtos sąlygos apsunkina gelbėjimo operacijų vykdymą, todėl ne visuomet jų baigtis gali būti sėkminga. Todėl gyventojai raginami būti atsakingi už savo gyvybes ir saugotis patiems“, - įspėja kariškiai.

Ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, reikia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote) ir savo kontaktinį numerį.

Gavęs pranešimą  apie įvykį, Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras organizuoja žmonių paieškos ir gelbėjimo operaciją, koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, taip pat koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos  suteikimą nukentėjusiems išgelbėtiems asmenims, jų nugabenimą į saugią vietą.


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kuršių marios
Parašykite atsiliepimą apie 15min