Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 2d. 16:32

Kariuomenės dalinius tikrins Baltarusijos ginkluotės inspektoriai

Kariuomenė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kariuomenė

Vasario 3–4 d. Baltarusijos karinių ekspertų Ginkluotės kontrolės inspekcijos grupė lankysis Lietuvos kariuomenės daliniuose, kur atliks inspekciją pagal 1999 m. Vienos dokumentą.

Keturi Baltarusijos kariniai ekspertai tikrins Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) štabą, KOP Aviacijos bazę Šiauliuose, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką ir Motorizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ Rukloje ( Jonavos r.), praneša Krašto apsaugos ministerija.

Remiantis Vienos dokumentu, kiekviena Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus bei karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų bei vizitų.

Šiais metais tai pirmasis baltarusių vizitas Lietuvoje. Pernai Baltarusijos kariniai ekspertai surengė vieną inspekciją pagal 1999 m. Vienos dokumentą ir vieną vertinimo vizitą pagal dvišalį Lietuvos ir Baltarusijos susitarimą dėl pasitikėjimo ir saugumo stiprinančių priemonių.

Praėjusiais metais Lietuvos ekspertai Baltarusijoje atliko vieną vertinimo vizitą.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min