Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kariuomenės išminuotojai nuo sprogmenų išvalė šešias teritorijas

Kutiškės ištisinis išminavimas
M. Rudziansko nuotr. / Kutiškės ištisinis išminavimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Šiemet Lietuvos kariuomenės išminuotojai, kaip ir buvo planavę, nuo sprogmenų išvalė šešias teritorijas, įskaitant ir vieną papildomą teritoriją Šeštokų geležinkelio stotyje, Lazdijų rajone.

Iš viso šiemet rasta ir neutralizuota apie 8 tūkst. sprogmenų. Valant minėtas teritorijas aptiktas 341 standartinis sprogmuo, BNS pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Planinis standartinių sprogmenų neutralizavimas atliktas generolo S.Žukausko poligone Švenčionių rajone – 74 tūkst. kvadratinių metrų atliktas mechaninis valymas, o 2 mln. 221 tūkst. kvadratinių metrų teritorija išžvalgyta.

Sprogmenys taip pat neutralizuoti Šakių rajone Kidulių seniūnijoje (2 tūkst. 200 kv. m. ploto teritorijoje), Radviliškio rajone, Kutiškių kaime (18 tūkst. kv. m.), Kaišiadorių rajone, Palomenės seniūnijoje, (42 tūkst. 106 kv. m.) ir Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (2 tūkst. 585 kv. m.)

„Aptikti daugiausia Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų laikų sprogmenys. Vykdant planinį standartinių sprogmenų neutralizavimą Generolo Silvestro Žukausko Pabradės poligone buvo aptinkami šių laikų standartiniai sprogmenys, nes karinė veikla ten vykdoma iki šiol. Daugiausia aptikta artilerijos sviedinių ir minosvaidžio minų, kurių skeveldrų skriejimo nuotolis siekia kelis šimtus metrų. Netinkamai ir neatsakingai elgiantis šie sprogmenys galėjo detonuoti“, – atsakyme BNS pažymi KAM.

Visi aptikti sprogmenys buvo neutralizuoti ir sunaikinti arba radimo vietoje, arba esant transportavimo galimybei, naikinimo aikštelėse. Sprogmenų viduje buvo sprogstamosios medžiagos, dėl to jie sunaikinti, į muziejus neišgabenti.

Pasak KAM, šiemet atlikti visi numatyti darbai, todėl kitais metais bus tikrinamos ir išminuojamos naujos teritorijos.

Kiekvienos sprogmenų neutralizavimo operacijos metu į pagalbą būdavo pasitelkiami ugniagesiai. Kartu su jais atvyksta ir greitosios medicinos pagalbos medikai, policijos pareigūnai.

1990–2012 metais nuo likusių po Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų ir sovietų kariuomenės paliktų sprogmenų žuvo 14 žmonių, septyni buvo sužeisti. Nuo 1990 metų jau sunaikinta daugiau kaip 240 tūkst. vienetų sprogmenų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos Išminavimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min