Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kariuomenės išminuotojai prašo gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai

Išminuotojas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Išminuotojas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kariuomenės išminuotojai ragina gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai – jo nejudinti, neliesti ir jokiu būdu neardyti.

Radę į sprogmenį panašų daiktą, gyventojai prašomi vietą pažymėti, įspėti aplinkinius ir paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 bei pranešti tikslią sprogmens radimo vietą. Operatyviai atvykę kariai išminuotojai sprogmenį saugiai išsiveš arba sunaikins vietoje, teigiama Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime.

Lietuvoje nuolat randama nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusių nesprogusių sprogmenų. Sprogmenimis yra užteršti ir buvę sovietinės kariuomenės poligonai. „Jei rasti sprogmenys nėra judinami iš vietos, juo labiau – ardomi, mėtomi ar deginami, jie nėra savaime keliantys pavojų. Neturime pranešimų, kad sprogmenys būtų detonavę patys savaime, visos nelaimės įvyko tada, kai su pavojingu daiktu neatsakingai elgėsi jį radęs žmogus“, – sakė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono standartinių sprogmenų neutralizavimo karininkas kapitonas Nerijus Alekna.

Kariuomenės išminuotojų duomenimis, nuo 1994 m. dėl neatsakingo elgesio su rastais sprogmenimis Lietuvoje žuvo ar buvo sužalota apie dešimt žmonių.

Nesprogusius karinius sprogmenis neutralizuoja Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai išminuotojai. Praėjusiais metais Inžinerijos bataliono Išminavimo kuopa įvykdė  912 standartinių sprogstamųjų užtaisų neutralizavimo operacijų, kurių metu sunaikino 4749 sprogmenis. Vykdant ištisinio Lietuvos teritorijų išminavimo darbus praėjusiais metais taip pat buvo išvalyta daugiau nei 18 ha teritorijų, rasta ir neutralizuota 1085 vnt. standartinių sprogmenų. Ištisinis Lietuvos teritorijų išminavimas, planinis teritorijų, užterštų likusiais nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų, taip pat buvusių sovietinių bazių sprogmenimis, šaudmenimis ir ginklais, išminavimas, pradėtas 2008 m.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min