Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 23d. 15:11

Kariuomenės išminuotojai Radviliškio r. vykdo vieną didžiausių pastaraisiais metais išminavimo operacijų

Per išminavimo operaciją rastas didelis kiekis bombų.
Inžinerijos bataliono nuotr. / Per išminavimo operaciją rastas didelis kiekis bombų.

Liepos 21 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Išminavimo kuopos kariai Radviliškio r. pradėjo vieną didžiausių pastaraisiais metais išminavimo operacijų.

Krašto apsaugos ministerijos pranešims paudai teigiama, kad jos metu jau surasti ir sunaikinti 189 sprogmenys ir jų dalys. Spėjama, kad vieta, kur vykdoma išminavimo operacija, galėjo būti II pasaulinio karo metu vokiečių kariuomenės aviacinių sprogmenų sandėliavimo arba naikinimo vieta. 

Į Inžinerijos bataliono karius kreipėsi Radviliškio r. gyventojas, radęs savo sodyboje į sprogmenį panašų daiktą. Nuvykę į operacijos vietą Radviliškio r. kariuomenės išminuotojai, įtarę, kad gali būti rasta ir daugiau sprogmenų, specialia technika patikrino potencialiai sprogmenimis užterštą vietovę. Išminuotojai aptiko didelį kiekį įvairaus tipo ir kalibro standartinių sprogstamųjų užtaisų.

Per dvi dienas, kai vykdoma operacija, kariai iš viso jau rado ir sėkmingai neutralizavo 71 aviacinę bombą, 92 aviacinių bombų sprogdiklius, 26 įvairaus kalibro (nuo 75 mm iki 150 mm) artilerijos sviedinius. 

Išminuotojams darbą apsunkina tai, kad sprogstamieji užtaisai aptinkami po 30–40 cm betono sluoksniu – jiems pasiekti reikalinga speciali technika. Ši teritorija labai užteršta skeveldromis, todėl išminuotojams labai sunku nustatyti tikslią sprogmens buvimo vietą.

Išminavimo operaciją Radviliškio r. kariuomenės išminuotojai tęs ir kitą savaitę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min